League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün: FB-SUP

Geçtiğimiz hafta olduğu gibi yine beraberlikle başlayan Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nin 2. Hafta’sına 1907 Fenerbahçe Espor ve SuperMassive arasında oynanan karşılaşma ile devam edildi.

İlk hafta bir galibiyet ve bir beraberlik alan SuperMassive, ligdeki takımlar arasında birbiriyle en uyumlu oyunculara sahip ekip olarak göze çarpıyor. Bunda oyuncuların aynı dili konuşmasının yanında, uzun süredir birlikte oynamalarının getirdiği avantaj da çok etkili. 1907 Fenerbahçe Espor’da ise Thaldrin’in performansı ilk hafta göz doldururken, orta koridor Frozen beklentileri tam olarak karşılayamamıştı. Thaldrin’in ilk kez eski takımına karşı oynadığı FB-SUP karşılaşmalarının kısa özeti şu şekildeydi:

1907 Fenerbahçe Espor 0-1 SuperMassive

Seçim yasaklama aşamasında Rengar ile Kha’zix banlanınca ve SuperMassive de Reksai’yi alınca, Reach Olaf tercih etmek durumunda kaldı. Dünyaca ünlü yıldızlara karşı bile minyon skorunda başa baş gitmeyi başaran Naru, Frozen karşısında bir ara 40 minyon kadar geri düştü. Ancak uzun bir süre üst koridordan ayrık ittirme yapan tecrübeli orta koridor, hem minyon farkını kapattı, hem de inhibitör kulesine kadar ilerlerdi. Beş kişilik bir rotasyonla alt koridordan baskı kuran Fenerbahçe karşısında direnen SuperMassive’de Ryze ısrarla geri gelmeyerek üst koridoru ittirmeye devam etti. Takım arkadaşlarının rakibi geri döndürmemesi ve Shen’in de yardıma gelmesiyle inhibitörü almayı başaran Naru, takımını oldukça rahatlattı. Bu dakikadan sonra her şey tersine döndü ve maça üstün başlayan Fenerbahçe geri düştü. Alt koridordan Baron güçlendirmesiyle gelen SUP, takım savaşını kazanarak mücadeleden galibiyetle ayrılmayı başardı. 1907 Fenerbahçe Espor’un en zayıf halkası olarak görülen alt koridorları maçı skor dahi alamadan tamamladı.

SuperMassive 2-0 1907 Fenerbahçe Espor

İlk seçim hakkı kendilerinde olan SuperMassive ekibi, destek oyuncuları Dumbledoge için Zyra almayı tercih etti. Fenerbahçe ise buna metanın iki güçlü şampiyonu Kha’zix ve Ryze’ı seçerek cevap verdi. İkinci aşamada Varus ile Ezreal’ı yasaklayan SuperMassive, Fenerbahçe’yi Jhin seçmeye zorladı ve nişancı rolüne geçtikten sonra zaten oyununda sıkıntılar yaşayan Elysion, bu seçimle de birlikte maçta hiçbir varlık gösteremedi. Oyuna üst koridor baskını ile başlayan Reach, Fabulous’tan ilk kanı almayı başardı ancak olay yerine zamanında yetişen Lee Sin, ikide iki yaparak rakibinin bu savaştan avantajlı ayrılmasına izin vermedi. Önce Jhin’i kesip alt koridor kulesini alan Zeitnot-Dumbledoge ikilisi, daha sonra üst koridor kulesini de almayı başardı ve SuperMassive henüz 13. dakikada beş bin altın öne geçti. Baron doğar doğmaz bu güçlendirmeyi alan ekip, üst koridordan baskı kurarak oyunu 22. dakikada bitirmeyi başardı ve seriden galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir