League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün: GAL-SUP

2017 Kış Mevsimi 2. hafta 2. gün mücadeleleri Team Galakticos-SuperMassive serisi ile tamamlandı. Günün ilk maçında CRW, güçlü rakibi DP’yi yenmeyi başarırken, Vadi’nin ilk derbi heyecanı da 1-1’lik beraberlikle sonuçlandı.

Günün son mücadelesinde mücadele eden Team Galakticos, geçtiğimiz haftanın en çok öne çıkan takımı olmuştu. Beklentilerin çok üzerinde bir performans göstererek herkesi şaşırtan ekip, dün oynadığı Team AURORA serisinden 1-1 ile ayrıldı. SuperMassive ise dün oynadığı 1907 Fenerbahçe Espor karşılaşmasını kazanmayı başarmıştı. İki takımın mücadelesinin kısa özeti şu şekilde:

Team Galakticos 1-0 SuperMassive

Serinin ilk mücadelesinde Team Galakticos’un hakimiyeti bulunuyordu. Alt koridorunun yardımıyla orman başlangıcında büyük bir avantaj elde eden Stomaged, bunu kırmızı güçlendirmesinde kaybetti. K0u, Lee’nin kırmızısını çalarak ilk kanı dökerken, proaktif oyunlarına Vadi’nin üst tarafında devam etti. Öncelikle kule altı giren ve 1-1 takas yapan K0u, üst koridordaki 3’e 3’lük çatışmada da 2 skor almayı başardı. Revanche’ın harita rotasyonu bu çatışmada GAL’a 3 skor kazandırdı. 10. dakikadaki ejder etrafındaki takım savaşında rakip üstüne çok iyi kapanan ve Mean’e 3 skor kazandıran ekip, ilk kule kanını da aldı. Agresif oyununa maç boyunca devam eden ve 1-3-1 ayrık ittirme ile SuperMassive’i çaresiz durumda bırakan GAL, 23. dakikada çok rahat bir Baron aldı. Güçlendirmeyle daha basit bir şekilde kule alan takım, 28. dakikada SuperMassive’in kuzey ormanındaki takım savaşından 5 skor çıkararak üst koridordan ilerledi ve maçı bitirdi.

SuperMassive 0-2 Team Galakticos

Günün son karşılaşmasında Team Galakticos Kalista-Thresh alt koridor ikilisini tercih ederken, SuperMassive ise Corki-Ashe taşıyıcıları ile beraber Nautilus-Ivern tanklarında karar kaldı. Geçtiğimiz hafta Thresh ile harika bir oyun ortaya koyan Mean, bu maçın da yıldızıydı.Oyunun ilk dakikalarında 2v2 skor almayı başaran Mean, 9. dakikada da 2. skorunu alarak koridorunda büyük bir avantaj elde etti. Genellikle ilk maça nazaran çok daha yavaş ve minyona odaklı bir oyun oynanırken, Galakticos rakibine karanlık yerlerde tuzak kurma yolu ile skor almaya çalıştı. Ejder etrafındaki takım savaşlarında Mean harika bir şekilde GAL’ı taşırken, 34. dakikada Baron güçlendirmesi alan takım maçın kazanacağının sinyallerini burada verdi. Üst ve alt koridor inhibitör kulelerini almasına rağmen K0u yakalandığı için orta koridor inhibitörünü açan SuperMassive, ne kadar tecrübeli bir ekip olduğunu gösterdi. SUP’un ormanındaki takım savaşında 4’e 2’lik bir takas olurken, karşılaşmanın kopma noktası Kadim Ejder etrafındaki savaştı. Mean’in can çalması Galakticos’a maçı kazandırdı ve takım 5 skor alarak üst koridor inhibitörünü açtı. Takım, 43. dakikada Nexus’u yıkarak favori gösterilmediği seriyi 2-0 kazanmayı başardı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir