League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi Yarı Final: AUR-CRW

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde 2017 KMF heyecanı tüm hızı ile devam ediyor. Çeyrek Final’de rakibi Galakticos’u 3-0 ile geçen Oyunfor.Crew ile lig aşamasını ikinci olarak bitirerek playofflara Yarı Final’den başlayan Team AURORA, 2017 KMF’de oynayacak ilk takım olmak için mücadele edecek.

Mevsimin AUR için iyi bir şekilde başladığını söylersek yanılmış oluruz. Takım, geçici iki transferi ile ilk iki hafta kötü performans sergilemesine rağmen Taikki ve Atom transferlerinin ardından bambaşka bir kimliğe büründü. Orta koridorda Avenuee ile iyi bir takım oyunu sergileyen ekip, bu pozisyona React’ı getirmesinden sonra ise kadrosunu daha da iddialı bir hale soktu. Lig aşamasını ikinci bitiren ve oynadığı oyun ile bu pozisyonu hak ettiğini gösteren ekibin bugünkü rakibi ise Oyunfor.Crew.

CRW ekibi ise AUR aksine iyi başlamış, fakat istikrarı yakalayamamıştı. CRW, mevsimi üçüncü sırada bitirirken Çeyrek Final eşleşmesinde Galakticos’u rahat bir 3-0 ile eleyip Yarı Final’e yükseldi. Takımdaki oyuncuların mevsim finallerinde daha kararlı ve uyumlu bir görüntü çizdiğini ekleyelim. Yine de, CRW’un AUR karşısında zorlanacağını ve çekişmeli bir seri izleyeceğimizi belirtelim. Mücadelelerin özetleri şu şekilde:

Oyunfor.Crew 1-0 Team AURORA

Seçimler

CRW: Shen, Rengar, Taliyah, Lucian, Malzahar

AUR: Gragas, Camille, Cassiopeia, Varus, Zilean

Yasaklar

CRW: Kalista, Lulu, Gangplank, Brand, Vladimir

AUR: Ekko, Elise, Graves, Ashe, Cait

Serinin ilk maçında oldukça ilginç bir seçim-yasaklama ekranı izledik. İlginç bir kompozisyon kuran AUR, Camille-orman ve Zilen-destek tercihleri ile farklı bir ekip oluştururken, CRW ise daha güvenli ve sürpriz olmayan seçimler yaptı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında Taikki oldukça aktif bir şekilde koridorlara baskına gitti ve her seferinde bir Sıçra almayı başardı. Karşılaşmanın ilk 15 dakikasında AUR’un kendi oyun tarzını dikte ettiğini gördük. Daha 6. dakikada alt koridorunu üst koridora gönderen AUR, ilk kule kanını almayı başarsa da 4 kişi ile Gragas’ı öldüren CRW’e ilk kanı verdi. Oyunun 10. dakikasında ise sürpriz bir şekilde bir anda alt koridorda 5v5 savaş çıktı. Burada Rengar-Shen kombosunu iyi kullanan CRW, iki skor çıkarmayı başardı. İki ekibin de maç boyunca sorgulanabilir kararlar aldığını belirtmek gerekiyor. Maçın kırılma anı elbette orta koridorda iki skor çıkardıktan sonra AUR’un Baron’a yönelmesiydi. CRW ekibinden Mojito bu güçlendirmeyi çalmayı başarırken, maç tam AUR’un lehine dönmüşken ibre bir kez daha CRW lehine işledi. Alt koridorda çok yanlış bir karar alan Wendelbo’nun hatasından ötürü inhibitör kulesi kuşatmasından 4 skor çıkaran AUR, Alev Ejderi önünde bir hata daha yaparak burada hem güçlendirmeyi rakibine verdi, hem de CRW’un avantajının artmasına neden oldu. 31. dakikada GodBro’yu Baron etrafında tek başına yakalayan AUR, buradan ne yazık ki 4 skor verdi ve CRW bu avantaj ile maçı tamamlamayı başararak seride 1-0 öne geçti.

Baktığımızda CRW tarafının daha az hata yapan ekip olduğunu görüyoruz. AUR ekibi Camille-orman ile sürpriz yapmasına rağmen Taikki gereğinden fazla açıldı ve sürekli öldü. Takım savaşlarında oyuncunun bu hatası ise CRW’a tekrardan savaşın kontrolünü ele alma imkanı tanıdı.

Oyunfor.Crew 2-0 Team AURORA

Seçimler

CRW: Trundle, Graves, LeBlanc, Caitlyn, Thresh

AUR: Fizz, Rengar, Ryze, Ashe, Karma

Yasaklar

CRW: Kalista, Lulu, Gangplank, Elise, Kha’Zix

AUR: Ekko, Malzahar, Shen, Renekton, Fiora

Serinin ikinci maçında AUR’dan sürpriz bir Fizz tercihi görmemize rağmen CRW ise Elwind’e Trundle’ı aldı. CRW’da tüm oyuncular sevdikleri ve iyi oldukları şampiyonları almayı başardı. Karşılaşmanın başından itibaren CRW’un üstünlüğünü izledik. 5. dakikada alt koridorda ilk kanı alan CRW’a karşın AUR ise 9.  dakikada ilk skorunu aldı fakat Alev Ejderi’ni rakibine bıraktı. CRW’un bu maç ilk maça nazaran çok daha proaktif olduğunu ve oyununu Vadi’ye yansıttığına şahit olduk. GodBro, LeBlanc ile kusursuz bir oyun oynarken, Wendelbo’nun Thresh Q’ları büyük bir yüzde ile başarı oldu. AUR’da Rengar tercihinin pasif kaldığını, Fizz’in ise işlevselliğini çok az miktarda oyuna yansıttığını söyleyebiliriz. Harita görevi konusunda kusursuz bir oyun sergileyen CRW, rakibine hiç ejder vermedi. Karşılaşmanın önemli noktalarından birisi 29. dakikada CRW’un Baron başlamasıydı. İlk maçtaki senaryo tekrarlandı ve Taikki Rengar ile güçlendirmeyi çalmayı başardı. Fakat bunu hiçbir şekilde kullanamayan ekip, 35. dakikada alt koridordaki takım savaşında 3 skor verdi ve karşılaşmayı da kaybetti.

Daha iyi oynayan taraf olarak gözüken CRW’da bireysel performanslar bu maçta da göz doldurdu. Öte yandan AUR ise hiçbir şekilde oyun planını Vadi’ye yansıtamadı.

Oyunfor.Crew 2-1 Team AURORA

Seçimler

CRW: Nautilus, Graves, Ahri, Ezreal, Karma

AUR: Gnar, Evelynn, Syndra, Caitlyn, Brand

Yasaklar

CRW: Kalista, Lulu, Gangplank, Thresh, Fizz

AUR: Shen, Malzahar, Ekko, LeBlanc, Trundle

Serinin üçüncü maçında yine AUR’dan ilginç bir kompozisyon izledik. Ormana Taikki’nin çok iyi olduğu Evelynn’in yanı sıra destek rolüne de Brand’i tercih eden ekip, oldukça dağınık bir kompozisyon kurdu. Öte yandan CRW ise daha standart bir takım oluşturmak zorunda kaldı. İlk kan 6. dakikada Ahri’ye gitse de, AUR ekibi 8. dakikada üç skor alıp üstüne Dağ Ejderi’ni de cebine koydu. Karşılaşmanın kontrolü ise Evelynn tehdidi ve Brand’in harika harita rotasyonları ile AUR’daydı. Ruvelius’un Caitlyn ile oldukça iyi pozisyon almasının yanı sıra eski agresif oyunundan enstanteneler sergilemesi AUR adına galibiyeti getiren en önemli şeylerdendi. AUR yavaş yavaş oyunun kontrolünü kaybederken, 20. dakikada bir ninja Baron aldı ve bu noktadan sonra kar topu oldu. 27. dakikada orta koridor inhibitörünü açan AUR, 30. dakikada ikinci Baron’unu da aldı ve üst koridorda katliam yaptıktan sonra maçı bitirdi.

CRW’da Mojito’nun kötü oynaması takım adına mağlubiyetin nedenlerindendi. Wendelbo da bu maçta Karma gibi pasif bir desteğe mahkum olduğu için etkili olamadı. AUR cephesinde ise React oldukça iyi bir oyun çıkardı.

Oyunfor.Crew 3-1 Team AURORA

Seçimler

CRW: Camille, Graves, Taliyah, Ashe, Karma

AUR: Fizz, Ivern, Orianna, Caitlyn, Brand

Yasaklar

CRW: Kalista, Evelynn, Lulu, Syndra, Vladimir

AUR: Shen, Malzahar, Ekko, LeBlanc, Cassiopeia

Serinin dördüncü karşılaşmasında iki takım da iyi bir kompozisyon kurmasına rağmen CRW ekibinin daha baskın bir oyun sergilediğini izledik. Yine Graves alan Mojito, takımı adına ilk kanı 5. dakikada dökmeyi başardı. Ashe ultisi ile alt koridorda 2 skor çıkaran CRW’a karşın AUR ise üst koridorda skor aldı. 11. dakikada üst koridorda toplanan CRW, Ivern ve Caitlyn’i üst koridorda görünce kuşatmaya devam etti ve buradan iki kule aldı. Aynı şeyi 15. dakikada orta koridorda yapan takım, hızlı bir şekilde kuleleri temizledi. Madness’ın ultileri etrafında başarılı bir şekilde pozisyon oluşturan CRW, 24. dakikada harita kontrolü tamamıyla kendisindeyken Baron aldı. Yine bir kuşatma hatası yapan ve rakibine 4 skor veren ekip, 32. dakikada tekrar Baron aldı ve üç inhibitörü de açmayı başardı. 37. dakikada üst koridordaki savaşı kazanan ekip, AUR’u 3-1 geçerek 2017 KMF’ye adını yazdırdı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir