League of Legends League of Legends Haberleri

TSM Akademi, LCS Akademi Ligi şampiyonu oldu

Finalde Cloud9 Akademi’yi mağlup eden TSM Akademi, şampiyonluğunu ilan etti.

LCS Akademi Ligi’nde finale bölgenin en köklü iki takımı kaldı. Normal sezonu da ilk iki sırada bitiren TSM Akademi ve Cloud9 Akademi finalde kozlarını paylaştı. Kazanan 4 maçın ardından TSMA oldu. C9A şu aşamaya kadar çok iyi bir görüntü çizse de finalde rakibine 3-1 ile boyun eğdi. TSMA destek oyuncusu Treatz ise vize sorunları nedeniyle yarı finalde olduğu gibi finalde de arenada bulunamadı.

1. Maç

İlk maçta Kumo, Riven’le ilk kanı almayı başardı. Grig çok aktif bir erken oyun geçirdi. Ormancının bu oyunu TSM Akademi’nin çok işine yaradı. TSMA takım savaşlarında çok iyi gözüktü. En ufak savaşa bile LCS oyuncusu tecrübesinde kapanan ekip 29 dakikada mücadeleyi kazanmayı başardı ve seriye 1-0 önde başladı.

2. Maç

Grig bu sefer çok kötü başladı. Henüz 3 seviyede üst koridorda kule altı deneyen isim ilk kanı ve çift güçlendirmeyi rakibine verdi. Daha sonra Grig’in yapamadığını Blaber yaptı ve üst koridorda aldığı skorla takım arkadaşını bir hayli öne geçirdi. Cloud9 Akademi ilk maçın aksine tamamen farklı bir performans sergiledi. Brinici maçın kötü atmosferinden çıkmayı bilen ekip makro oyunu çok iyi oynadı. Savaşlarda da üstün çıkan C9A, 25 dakikada maçı kapatıp seriyi eşitledi.

3. Maç

Bu sefer Blaber çok aktif bir erken oyun geçirdi. Birçok baskın deneyen ormancı büyük mücadele gösterdi. Buna rağmen TSM Akademi bu baskınları ve savaşları çok akıllıca oynadı. Maçta uzun süre eşitlik bozulmadı. İki takım da birbirinden hata bekledi ve ilk hatayı C9A yaptı. Bunu iyi değerlendiren TSMA önce Baron, ardından da kuleleri düşürerek 33. dakikada oyunu kazanıp seride öne geçti.

4. Maç

Serini son maçında C9 Akademi çok iyi bir kompozisyon kursa da Treatz harika bir Taric oyunuyla takımını erken oyunda öne geçirmeyi başardı. TSM Akademi rakibinin hamlelerine harika cevapler verdi. Skorları yavaş yavaş toplayan ekip makro oyunda da rakibinden üstün bir performans sergiledi. C9A rakibini bazı pozisyonlarda yakalasa da TSM çok daha iyi oynadı ve 39 dakikada maçı kazanıp şampiyonluğunu ilan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir