League of Legends

TSM, Bjergsen ile 2 yıl kontrat uzattı

Riot Games

LCS ekiplerinden TSM, uzun süredir kadroda yer alan kaptan Bjergsen ile olan kontratı 2 yıl daha uzattı.

TSM denildiğinde akla takım sahibi Reginald’dan bile önce gelen Bjergsen takımla birçok başarıya imza attı. Takımın yanı sıra bölgenin en tanındık ve en sevilen oyuncularından biri olmayı başaran Danimarkalı bir süredir yerli statüsünde yer alıyor. TSM son yıllarda Bjergsen’ın üstüne kadro kurarak orta koridorun oyun yapma ve liderlik özelliklerinden sonuna kadar faydalanıyor. Bugün yapılan açıklamaya göre organizasyon, Danimarkalı orta koridorun sözleşmesini 2 yıl daha uzatma kararı aldı.

Kariyerine Western Wolves formasıyla başlayan orta koridorun bir sonraki durağı Copenhagen Wolves oldu. Takımla bir mevsim geçiren Bjerg, bir başla LEC ekibi Ninjas In Pyjamas’a transfer oldu. Burada iki mevsim geçiren orta koridor LCS temsilcisi TSM ile anlaşarak kariyerindeki en büyük adımı attı. Danimarkalı, 2014 Bahar Mevsimi’nin başında TSM’e transfer oldu ve o günden bugüne takımın değişilmezi olarak görülüyor.

Sayısız başarıya imza atan Bjergsen bir dönem Faker ile kıyaslanıyordu. Uzun süredir sahnede yer alan isim geçtiğimiz mevsim gayet iyi bir performans göstererek iyi formunu sürdürdü. TSM geçtiğimiz mevsim ligde başarı yakalayamadı ve Worlds’e katılamadı. Bjergsen’ın taraftar kitlesi bir hayli fazla. Bu nedenle marka değeri de bir hayli yüksek.

Bjergsen ile sözleşme uzatan TSM’in gelecek mevsim kadrosunda herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.