League of Legends

Team SoloMid, Bjergsen ile sözleşme yeniledi

Riot Games

NA LCS’in köklü ekiplerinden Team SoloMid, orta koridor oyuncusu Soren “Bjergsen” Bjerg ile önümüzdeki sezon için anlaşmaya vardı.

Yaz Mevsimi’nde NA LCS’i şampiyon tamamlayan ve Worlds biletini cebine koyan TSM, League of Legends sahnesinin en büyük turnuvası için bu sezon taraftarlarına umut aşılamıştı. D Grubu’nda Team WE, Flash Wolves ve Misfits ile eşleşen ekibin gruptan çıkma şansı yüksek görülüyordu. Her ne kadar FW beklentileri karşılamayıp grupta kötü bi görüntü çizse de, WE ve Misfits’in patlama yapması TSM’in işini zora soktu. Nitekim grubunu 3. sırada tamamlayan ekip, finallere yükselemedi ve sevenlerini bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı. Bu sezon kadrosunda nasıl değişiklikler yapacağı merak konusu olan TSM, yıldız orta koridoru takımda tutma kararı aldı.

Bir türlü uluslararası arenada başarı elde edemeyen TSM’in bu sezon radikal değişiklikler alması bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde bu değişikliklere start veren ekip, ilk olarak takımın başına Koreli SSONG’u getirdi. Alt koridoruna da söylentilere göre beklenmedik bir hamleyle EU LCS şampiyonu G2 Esports’tan Zven ve Mithy’i katan TSM, beklenen hamlesini orta koridorda gerçekleştirdi ve Bjergsen’i kadroda tutma kararı aldı. Sahneye Western Wolves takımıyla dahil olan 21 yaşındaki Danimarkalı oyuncu, patlamasını Cophenagen Wolves ile yaptı. Buradaki performansı dikkat çeken Bjergsen, kısa bir NiP macerasının ardından 2013 yılında TSM’e transfer olmuş, o zamandan beri takımın ayrılmaz parçalarından biri haline gelmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.