League of Legends League of Legends Haberleri

TSM, Cloud9’ın yenilmezlik serisine son verdi

Muhteşem bir 2020 sezonu geçiren Cloud9’ın yenilmezlik serisi, TSM tarafından yedinci haftada bozuldu.

2020 bahar sezonunda Kuzey Amerika liginin kralının Cloud9 olduğunu reddedecek çok fazla kişi olduğunu düşünmüyorum. Mevsimin başından beri o kadar dominant bir performans sergilediler ki taraftarlar kendi aralarında iddialara girmeye başladı. Zven’i kim öldürmeyi başarabilecek? Nisqy, orta koridor kulesini kaç maç daha koruyabilecek? Cloud9’a ilk yenilgisini kim tattıracak? Son soruya cevabı TSM olan izleyiciler, yedinci hafta itibariyle iddianın kazananı oldular.

LCS’in kısmen yenilgisiz devinin düşüşü ağır oldu. Ne kadar büyüklerse o kadar sert düşerler sözünü gerçekliğe döken Cloud9, 26 dakikanın sonunda 8 skor alırken 20 skor verdiler.

Aslında TSM dominantlığı kendini maçın başından itibaren göstermedi. Oyunun ortalarına kadar neredeyse eşit bir mücadele görüyorduk. Maçın kartopuna bağlandığı an, 16. dakikada ejder bölgesinde yapılan savaş anıydı. Orada da tıpkı maçın geri kalanında yaptığı gibi muhteşem koordineli bir takım savaşı yapan TSM, maçın iplerini ellerine aldı.

Maçın yıldızı 7/0/11’lik Zilean performansı ile Bjergsen oldu. Ayrıca temsilcimiz Broken Blade’in de oldukça güzel bir Sett oyunu ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Cloud9 tarafında ise oldukça yüksek bir baskıya maruz kalan Licorice, 0/5/1’lik performansıyla maçın en kötü KDA oranına sahip.

Yedinci haftaya kadar 6 zafer ve 6 yenilgi alan Team Solo Mid, Cloud9 galibiyeti ile ismini üçüncü sıraya yazdırdı. Cloud9’ın yenilgisiz mevsim hayali de başka zamana kaldı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir