League of Legends

TSM, Dignitas’ı geçerek NA LCS Finali’nde Immortals’ın rakibi oldu

Yarı final son serisinde karşılaştığı Team Dignitas’ı 3-1 ile geçen TSM, üst üste 10. kez NA LCS finallerinde yer alma başarısına imza attı.

Yarı finallerin ilk serisinde ligi TSM’in ardından 2. sırada bitiren Immortals ile hemen arkasında 3. sırada yer alan Counter Logic Gaming kozlarını paylaşmıştı. Rakibine göz açtırmayan IMT, 3-0’lık temiz bir galibiyetle adını finale yazdırmış ve TSM-Dignitas serisinin galibini beklemeye başlamıştı. Dün gece oynanan ve TSM’in favori olarak çıktığı mücadelede sürpriz bir sonuç ortaya çıkmadı ve NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde finalin adı belirlenmiş oldu: Immortals-TSM.

Serinin ilk karşılaşmasını Bjergsen’in Kassadin, Doublelift’in de Tristana performansıyla nispeten rahat kazanan TSM durumu 1-0’a getirmeyi bildi. İkinci maçta vitesi artıran ekip, yine aynı ikilinin bu kez Cassiopeia-Kog’Maw ile rakibe kök söktürmesi sonrası seriyi 2-0’a taşımış oldu. Herkes 3-0’lık temiz bir galibiyet beklerken Dignitas iyi bir performans gösterip galibiyete ulaştı ve mücadeleye ortak olma sinyalleri verdi. Ancak yeniden toparlanan tecrübeli TSM, 45 dakika süren 4. karşılaşmayı da kazanmayı bildi ve finale adını yazdırmayı başardı.

NA LCS’te 2017 Yaz Mevsimi’nin şampiyonunu belirleyecek olan final serisi 3 Eylül Pazar günü TSM ile Immortals arasında oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.