League of Legends

TSM, Echo Fox’ı mağlup ederek Yarı Final’e yükseldi

NA LCS’in en köklü ekiplerinden biri olan TSM, Çeyrek Final mücadelesinde Echo Fox’ı 3-2 yenmeyi başardı ve Yarı Final’e çıktı.

Normal sezon boyunca bir türlü istediğini elde edemeyen TSM için playofflar bir soru işaretiydi. Her sene kağıt üzerinde harika bir kadro kurmayı başaran köklü ekip, istediği sonuçları bir türlü elde edemiyordu. Normal sezonu 11 galibiyet ve 9 mağlubiyetle beşinci sırada bitiren takım, playofflarda bir kez daha karakterini gösterdi ve Yarı Final biletini cebine koydu. Seri geneline bakacak olursak takımın orta koridor oyuncusu Bjergsen izleyicilere yıldız oyuncu olduğunu bir kez daha gösterdi. Oynanan beş maçın toplamında 25-7-17 gibi bir KDA elde eden süperstar, playofflardan erkenden elenmek istemediğini gösterecek nitelikte bir oyun sergiledi.

NBA efsanesi Rick Fox’ın sahibi olduğu ekip, normal sezonda istemediği sonuçlar almaya başlayınca kadrosunda radikal değişikliklere gitmişti. Sezon ortasında Fenix, Altec ve Adrian ile yollarını ayıran ve onların yerine Damonte, Lost ve Smoothie ile kadrosunu güçlendiren organizasyon ligi TSM’in bir sıra üstünde dördüncü olarak sonlandırmıştı. Fakat seride işler bir türlü FOX’ın istediği gibi gitmedi.  İlk maçı kaybettikten sonra üst üste iki maç kazanıp, seriyi kapatmaya oldukça yaklaşan takım istediğini elde edemedi. Seri boyunca Huni’nin bireysel hataları göze çarptı. Normal sezon sırasında da beklenileni bir türlü veremeyen ve performansı stabil olmayan yıldız oyuncu, bu Çeyrek Final mücadelesinde de iç açıcı olmayan bir performans sergiledi.

Seriye hızlı başlayan taraf TSM oldu. Geldikleri dönem “Batı’nın en iyisi” tabiriyle nitelendirilen Zven ve Mithy’nin yanı sıra Hauntzer’ın güzel Gnar oyunuyla beraber TSM seriye galibiyetle başladı. Maçın sonunda Zven Kai’Sa ile beşte beş yapmayı başardı. İlk maçtan sonra kendine gelen FOX Dardoch’un önderliğinde ikinci ve üçüncü maçı kazanmayı başardı. Yarı finalden bir galibiyet uzakta iken FOX ilginç bir seçim yasaklama ekranı geçirdi ve dördüncü maç orta koridor Lucian seçimi ile Vadi’ye indi. Bjergsen’in yıldızlaşıp, 11-1-1 gibi bir skorla ve aldığı beşte beşle maçı takımına kazandırmasıyla beraber seri beşinci maça uzadı. Son maçta da Hauntzer ve Bjergsen, Jayce ve LeBlanc performanslarıyla beraber takımı galibiyete ulaştırdı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.