League of Legends League of Legends Haberleri

TSM, Echo Fox’u eleyerek yarı finale yükseldi

LCS’te playoff mücadelesi tüm hızıyla sürerken çeyrek finalde Echo Fox’u mağlup eden TSM adını bir üst tura yazdırdı.

Broken Blade’in de kadrosunda bulunduğu TSM, dün rahat bir galibiyet elde etti. Kağıt üstünde takımlara bakıldığında zaten daha birikimli ve tecrübeli bir takım olan TSM’in seriden galip ayrılacağı çoğu tarafından düşünülmüştü.

Normal sezonu ilk sırada bitiren Team Liquid yarı finalde karşılaşacağı takımı seçme hakkına sahip.  Ligde TSM’e kaybeden TL, rakip olarak FlyQuest’i seçti. Yarı finalde Team Liquid- FlyQuest ve TSM- Cloud9 eşleşmelerini izleyeceğiz. Yarı final mücadeleleri 6 Nisan tarihinde başlayacak.

1. Maç

Beklenenin aksine Echo Fox galibiyetiyle sonuçlanan mücadelede Fenix ve Solo iyi birer performans sergiledi. Broken Blade ve Akaadian ikilisi üst koridorda maça harika başlasa da Fenix’in Zoe’si büyük iş yaptı. Baron alanında Aatrox ve Zoe’nin alan kontrolünü iyi kullanan Echo Fox maçı bu oyunlarıyla kazanmış olabilir. Bu sayede güçlendirmeleri alan takım altın farkını açıp objektifleri topladı ve dakika 37’de mücadeleyi kapattı.

2. Maç

Bir maç önceki senaryonun yaşanmamsı için uğraşan Akaadian ilk baskınında orta koridorda skoru almayı başardı. Kalista-Galio ikilisiyle takım savaşlarını kazanan TSM bu üstünlüğünü rakip ormanda Rush’ı oyundan düşürerek kullandı. İkinci maç çok açık ara tek taraflı geçti denebilir. Rakibine fırsat vermeyen TSM, 32 dakikanın sonunda kolay bir galibiyetle seride durumu eşitledi.

3. Maç

Akaadian yine erken bir orta koridor baskınıyla ilk kanı takımına kazandırdı ve Fenix tehlikesini yavaşlattı. Bu maçta Broken Blade Hecarim seçimiyle Solo’ya karşı çok iyi oynadı. Sergen koridor safhasında rakibini yok ettiği bile söylenebilir. Takım olarak iletişimi daha iyi gözüken TSM ormanda ve yan koridorlarda çıkan savaşlara çok daha çabuk kapandı ve galibiyetin anahtarı da bu savaşlar oldu. Yavaş yavaş rakibinin hatalarını değerlendiren ekip 27. dakikada mücadeleyi kazandı.

4. Maç

Akaadian’ın önceki maçlarda yaptığını bu sefer Rush, Bjergsen’a yaptı ve ilk kanı takımına kazandırdı. Eski performansına yakın bir oyun oynayan ormancı Akaadian’a karşı önemli bir üstünlük kurdu. TSM alt koridoru ise seri boyunca fazla öne çıkmasa da bu kez bir hayli baskın bir oyun oynadı. Serinin son maçında altı çizilmesi gerek oyuncu kesinlikle Bjergsen. İnanılmaz bir Zoe performansı sergileyen isim eminiz uzun zamandır kimsenin görmediği bir oyun oynadı. Hem hasar hem de alan kontrolünü çok iyi yapan oyuncu maçı adeta taşıdı. 41 dakikada galibiyete uzanan TSM, yarı finalde C9’ın rakibi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir