League of Legends

TSM, GAM’ı yenerek MSI 2017’de gruplara kaldı

flickr.com/lolesports

Nefes kesen beş maçın ardından zafere ulaşan Team SoloMid, zorlu mücadele sonucunda Gigabyte Marines’i geçerek MSI 2017’de grup aşamasına kalmayı başardı. Oldukça iyi bir performans gösteren ve ciddi şekilde direnen Gigabyte Marines, bugün oynanacak SuperMassive-Flash Wolves serisinin kaybedeni ile tekrar gruplara kalmak için mücadele edecek.

Ön Eleme aşamasında B grubunu sürpriz yaparak birinci bitiren Gigabyte Marines ile Team SoloMid’in mücadelesi birçok açıdan şaşırtıcı ve eğlenceliydi. Serinin ilk iki maçında Vadi’de bambaşka bir TSM izledik. Seri öncesi yapılan yorumlarda GAM’ın TSM’i eleme ihtimalinin oldukça gerçek olduğu belirtiliyordu. GAM’ın oyun tarzının TSM’e ters geldiğini ise serinin daha ilk dakikalarında dahi gördük.

GAM ekibi ilk iki maç Kha’Zix-Gragas ikilisinden vazgeçmezken, alt koridorunda da Ziggs ve Karma tercihlerinde bulundu. Levi’nin harika Kha performansı takımı harika bir kartopu yaparken, TSM’de Bjergsen ve Svenskeren rakibe cevap vermekte güçlük çekti. İlk iki maçtaki kötü performansı adeta üzerinden silken ve üçüncü maçta çok ciddi bir şekilde Vadi’ye inen TSM, bu karşılaşmayı 25 dakikada tamamladı. Serinin dördüncü maçında ise karşılaşma ortada olmasına rağmen TSM tecrübesinin yardımı ile durumu eşitledi.

Mücadelenin son maçı da aynı şekilde heyecanlı ve oldukça yakın geçse de TSM galip gelmeyi başardı ve gruplara yükseldi. GAM ise kendisini TSM karşısında kanıtlamayı başardı. Herkes TSM için çok kolay bir seri olacak derken serinin beş maça uzaması ve özellikle Levi’nin yıldız performansı takıma birçok hayran kazandırdı.

SuperMassive de bugün oynayacağı Flash Wolves serisini kaybederse Gigabyte Marines ile gruplara kalma mücadelesi gösterecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.