League of Legends

TSM ormancısı Dardoch, Dignitas’a transfer oldu

LCS 2020 Bahar Mevsimi’nde TSM forması giyen Dardoch, TSM ile yollarını ayırdığını ve Dignitas’a transfer olduğunu duyurdu.

Deneyimli ormancı Joshua “Dardoch” Hartnett, Kuzey Amerika ligi LCS’in 2020 Bahar Mevsimi’nde Team SoloMid’in formasını giymiş, lig aşamasında ve play-off’larda takımın ormancı rolünü üstlenmişti. Dardoch’un TSM’e katıldığı bu mevsim takım ligi 5. olarak bitirmiş, play-off’larda ise 2.Tur’da finalist FlyQuest’e 3-2 yenilmişti.

Bu mevsimi çok da başarılı geçirmeyen Dardoch’la TSM’in yollarını ayırdığını TSM’in Twitter hesabından duyurmasıyla öğrendik.

TSM’in bu tweet’inin üzerinden yaklaşık 10 dakika sonra ise ligi 7. bitiren ve play-off’lara katılamayan ekip Dignitas, Dardoch’u renklerine bağladıklarını duyurdu.

Dignitas’ın attığı bu tweet’le ormancı Dardoch’un LCS Yaz Mevsimi’nde Dignitas formasını giyeceğini öğrenmiş olduk.

Çok uzun yıllar boyunca League of Legends’ın Kuzey Amerika sahnesinde mücadele eden ve diğer oyunlarda da çok köklü bir geçmişe sahip olan Dignitas, 2017 sonunda dağılmıştı. Haziran 2019’da NBA takımı Houston Rockets’ın LoL takımı Clutch Gaming’in slotunu satın alan Dignitas, tekrardan LoL espor sahnesine giriş yapmıştı. Tekrar yapılandığı yılda Huni hariç tüm Clutch Gaming kadrosunu dağıtan ekip, 2020 Bahar Mevsimi’ni 8 galibiyet 10 mağlubiyet ile 7. sırada kapatmıştı.

Uzun yıllardır LCS takımlarında mücadele eden Dardoch ise, daha hiç lig birinciliği yaşamadı. En son TSM ile 5.lik yaşayan ormancının sonraki adresi Dignitas. Dignitas bünyesinde başarılı olacak mı bu mevsim hepimiz göreceğiz.

Dignitas’ın 2020 Yaz Mevsimi için kadrosunda daha ne gibi değişikliğe gidip gitmeyecekleri bilinmiyor.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir