League of Legends League of Legends Haberleri

Tüm LCK takımları Azubu ile olan yayın anlaşmasını sonlandırdı

Sezon arası transferlerin heyecanı bir yana, League of Legends hayranlarını sevindirecek bir haber de bugün LCK takımlarından geldi. Kore’de Kespa üyesi herkesin yayıncı partneri Azubu ile sözleşmesini sonlandıran takımlar, artık Twitch’te yayın yapabilecek.

Twitch’in espor kültürüne ne kadar büyük bir etkisi olduğu tartışılamaz. Profesyonel karşılaşmaları göstermesinin yanı sıra oyunculara yayın yapma imkanı da sağlayan Twitch, sektörün gelişiminde de önemli bir rol oynadı. Batı League of Legends dünyasındaki her oyuncu Twitch üzerinden yayın yaparken, Kore’deki oyuncular Azubu üzerinden yayın yapmak zorundaydı. Kespa üyesi takımlar ile anlaşan Azubu’nun bu hakimiyeti 2017 sezonu ile son bulabilir.

Reddit’te yayınlanan ekran görüntülerine göre LCK takımlarının tamamı Azubu ile olan birlikteliklerini sonlandırdı. League of Legends seyircileri arasında Twitch kadar popüler olmayan Azubu, özellikle de Batı dünyası tarafından takip edilmiyordu. Twitch gibi çok daha popüler bir ortama erişimi sağlanan oyuncular daha fazla kitleye erişebiliyor, daha çok bağış toplayabiliyor, dolayısıyla daha fazla para kazanma şansına sahip oluyor. Değişikliğe finansal olarak baktığımızda oyuncuların çok daha fazla kar sağlayabileceği yayıncı siteleri bulunuyor. Örneğin bir Çin sitesinde oyuncular beş katı fazla para kazanabiliyor. Fakat Twitch’in son zamanlarda Kore marketine daha fazla önem vermesi ve burada gelişmek istemesi, oyuncuların tercihine de etki edecek gibi gözüküyor. Son sözü Kespa söylese de, Twitch-Kespa birlikteliği çok uzak bir ihtimal değil.

Oyunculara finansal olarak önemli bir etki yaratacak bu değişiklik, biz izleyicileri de olumlu bir şekilde etkileyecek. Faker, Bang, Pray, Gorilla ve Smeb gibi dünyanın en iyi League of Legends oyuncuları arasında gösterilen oyuncuları izleyebilecek oluşumuz, seyir zevki açısından harika bir haber.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir