League of Legends

TusiN, KT Rolster’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak DragonX forması giyen Koreli destek TusiN, gelecek sezon için KT Rolster ile anlaşma sağladı.

Geçtiğimiz yılın başında Smeb’in üstüne kadro kurma kararı alan KT Rolster başarısız bir sezonu gerisinde bıraktı. Ligden düşmemek için elemelere katılan ekip takım oyunu ve nişancı konusunda önemli sıkıntılar yaşadı. Sezonun sona ermesiyle tüm kadrosunu dağıtan organizasyon Afreeca Freecs’ten nişancı Aiming ile anlaştığını duyurmuştu. DragonX’ten ayrılan TusiN ile anlaşan ekibin gelecek mevsimki alt koridoru belli oldu. Diğer koridorlara yapılacak transferler henüz resmiyet kazanmadı.

Kariyerine Incredible Miracle formasıyla başlayan TusiN burada Frozen ile beraber oynadı. Yaklaşık bir buçuk yıl IM forması giyen Koreli destek bu süreçte LCK ve CK’de mücadele etti. Ardından Afreeca Freecs ile anlaşan oyuncu Kramer’in partneri oldu. AF o dönemlerde ligin ortalama takımları arasında yer alıyordu. Ekip uzun bir süre orta sıralarda devam etti ardından bir kez LCK Finali oynadı. O dönemde TusiN’in yanında Kramer ve Aiming vardı.

Deneyimli oyuncunun bir sonraki durağı Kingzone DragonX oldu. KZ ile bir kez Rift Rivals’a katılan oyuncu turnuvayı şampiyon tamamladı. Son mevsimde ise Bölge Finalleri’ni kaybeden ekip Worlds’e katılma şansını yitirdi. TusiN’in LCS’e transfer olması gündemdeydi ancak oyuncu LCK’de kalmayı seçti. TusiN’in alt koridordaki partneri Afreeca Freecs’ten takım arkadaşı Aiming olacak.

Bakalım KT Rolster nasıl bir kadro kuracak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.