League of Legends League of Legends Haberleri

Ucal, Griffin’e transfer oldu

Kadrosunda iki orta koridor bulunduran Griffin, Ucal ile anlaşarak pozisyondaki derinliği arttırdı.

Takım içinde yaşanan skandallarla gündeme gelen Griffin sezonun sona ermesiyle önemli oyuncularını kaybetti. Bu skandalın ardından oyuncularının farklı takımlarla görüşmesine izin veren organizasyon Doran, Kanavi, Chovy ve Lehends’i kaybetti. Sword, Tarzan, Rather ve Viper’ı kaybetmeyen ekibin gelecek sezon için nasıl bir kadro kuracağı merak ediliyordu. Untara ve Naehyun’u transfer eden Griffin kadrodaki orta koridor sayısını üçe çıkardığını duyurdu. Takım, son olarak Afreeca Freecs forması giyen Ucal ile anlaşmaya vardı.

Kariyerinin başında önemli başarılara imza atmayı başaran Ucal, KT Rolster ile LCK şampiyonluğu yaşadı. Takıma yedek olarak katıldı ancak Pawn’ın yaşadığı sorunların ardından as kadroya yükseldi ve iyi performanslar sergiledi. Smeb, Score, Ucal, Deft Mata beşlisi o zamanın rüya takımı olarak adlandırıldı ve yaşanan şampiyonluğun ardından sıradaki durak Worlds oldu. LCK’deki dominant oyununu uluslararası sahneye taşıyamayan KT turnuvaya çeyrek finalde veda etti.

Son olarak Afreeca Freecs forması giyen Ucal, sezonun sona ermesiyle boşa çıkmıştı. LCK’de bilinen orta koridorlar arasında yer alan oyuncunun takımsız kalmasına neredeyse imkansız gözüyle bakılıyordu. Griffin, Koreli oyuncunun potansiyelini hafife almayarak orta koridor rotasyonunu üç oyuncuya çıkarmaya karar verdi. Takım daha önce ülkemizde forma giymiş Untara, Naehyun’un yanı sıra GBM ile anlaşmıştı. GBM koç ekibinde yer alıyor.

Kiradan dönen Rather ve yeni transfer Naehyun’dan hangisinin Vadi’ye ineceği henüz belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir