League of Legends League of Legends Haberleri

Umut, Bursaspor Esports’a transfer oldu

Son olarak Akademi Ligi’nde Beşiktaş forması giyen orta koridor Umut, gelecek mevsim için Bursaspor Esports’la anlaştı.

Başarısız bir Kış Mevsimi geçiren Bursaspor Esports, Yaz Mevsimi kadrosunu yavaş yavaş açıklamaya başladı. Üst koridorda yoluna Olia ile devam etme kararı alan takım, dün yaptığı açıklamada nişancı pozisyonuna Koreli Alive’ı transfer ettiğini duyurmuştu. Orta koridora yerli bir isim düşünen Bursa, Esporin’in haberine göre Immortoru ile görüştü ancak taraflar anlaşamadı. Bunun üstüne diğer yerli orta koridorların kapısını çalan Bursaspor Esports, gelecek mevsim için Umut ile anlaştı.

Kariyerine Atlas Esports’la başlayan orta koridor ilk profesyonel maçına 17 yaşında çıktı. Takımıyla Yükselme Ligi’nde mücadele eden isim, Şampiyonluk Ligi’ne çıkmayı başaramadı. Ardından Çilekler’e transfer olan Umut, Yükselme Ligi kariyerini burada da sürdürdü. Çilekler, Yükselme Ligi’nde normal sezonu 3. sırada tamamladı ve playofflarda da 3. sırayı alarak Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde yer almaya hak kazandı. HWA’yı 3-2’yle geçen ekip Şampiyonluk Ligi’nde yükseldi. Umut’un performansı bu başarının kilit noktalarındandı.

Şampiyonluk Ligi’nde 1 mevsim geçiren 20 yaşındaki orta koridor’un bir sonraki durağı Oyun Hizmetleri oldu. Son olarak Akademi Ligi’nde Beşiktaş Esports forması giyen Umut takımıyla yarı finale kadar yükseldi. Aynı zamanda sezonun son haftasında as takım forması giydi. Genç oyuncu gayet iyi bir performans sergiledi.

Bu transferle birlikte Bursaspor Esports’un iddialı bir kadro kurduğunu söylemek mümkün. Bakalım takımın Vadi’deki performansı nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir