League of Legends

Üniversite Ligi finalistleri belli oldu

Riot Games

Üniversite Ligi finaline kalan takımlar, yarı finalde rakiplerini mağlup etmeyi başaran Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi oldu.

Her sene düzenlenen Üniversite Ligi bu sene de kaldığı yerden devam ediyor. Oyuncuların kendilerini kanıtlaması adına önemli bir fırsat olan turnuvada sona gelindi. Yarı finalde Marmara Üniversitesi’ni mağlup eden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’ni mağlup eden Bahçeşehir Üniversitesi finale adını yazdıran ekipler oldu. Yarı finalde elenen ekipler ise üçüncülük mücadelesinde karşı karşıya gelecek.

Çeyrek finalde Bilgi Üniversitesini 2-0 ile geçen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yarı finalde Marmara Üniversitesini gerisinde bıraktı. Turnuvanın önemli takımlarından ESOGÜ, çeyrek final ve yarı final maçlarında henüz maç kaybetmedi.

Turnuvanın bir diğer iddialı ekibi Bahçeşehir Üniversitesi de finale adını yazdırdı. Çeyrek finalde Maltepe Üniversitesi’ni 2-0 ile geçen ekip yar finalde Gazi Üniversitesi’ni 2-1 mağlup etti. Bahçeşehir Üniversitesi daha önce uluslararası turnuvalara da katılım sağlayıp ülkemizi temsil etmişti.

Üniversite Ligi finalinde büyük bir çekişme bizleri bekliyor olacak. Bahçeşehir Üniversitesi tarafında Jimmy ve Farfetch gibi lig tecrübesi olan oyuncular bulunuyor. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde ise turnuva genelinde harika bir takım uyumu vardı.

Üniversite Ligi finali 25 Mayıs Tarihinde Espor Sahnesi’nde yapılacak. Turnuvanın bilet detayları yakında paylaşılacak. League of Legends Türkiye hesabını takip ederek biletler hakkında güncel olarak bilgi alabilirsiniz. Finale kalan iki takıma da başarılar diliyoruz. İyi olan kazansın.

2 Yorum

2 Comments

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.