League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, Üniversite Ligi’ni duyurdu

Riot Games Türkiye, League of Legends rekabetini ülkemizde bir üst seviyeye çekmek adına bir ilki gerçekleştirerek 2016 sezonundan itibaren Üniversite Ligi düzenleyeceğini duyurdu.

Riot Games’den LoL oyuncusu olan üniversite öğrencilerine çok sevindirici bir haber geldi. ESL iş birliği ile esporda bir ilke imza atan Riot Games, 81 ildeki tüm üniversitelerin katılacağı Üniversite Ligi’ni başlatacağını açıkladı. Aralık ayında kayıtları başlayacak olan turnuva, 22 Ocak’ta start alacak. 81 ildeki üniversiteler, toplamda dört bölgede mücadele edecek. Üniversite Ligi Ön Elemeleri’ni geçen 32 takım, yedi hafta sürecek olan ve sekizer takımdan dört grubun bulunduğu Bölgesel Lig’de mücadelesini sürdürecek. Kendi bölgesinde ilk dörde giren takımlar Bölge Finalleri’nde yarışacak ve dört bölgede birinci olan takımlara son olarak büyük finalde şampiyonluk için yarışacak.

bolgeharitasi

ESL iş birliği ile bu turnuvayı düzenleyecek olan Riot Games, Türkiye’de e-Spor adına yine önemli bir adım atıyor. Üniversite Ligi, ayrıca Türkiye’de gerçekleşecek ilk resmi üniversiteler arası e-Spor etkinliği olma özelliğini taşıyor. Yeni lig ile birlikte League of Legends rekabetinin sadece profesyonel sahne ile sınırlı kalmaması amaçlanıyor. 81 ilden her üniversitenin katılacak olması ise etkinliğin önemini ve büyüklüğünü kanıtlar nitelikte.

Son olarak turnuva için kayıtların 21 Aralık günü ESL web sitesi üzerinden başlayacağını ve 17 Ocak tarihinde sona ereceğini hatırlatalım. Üniversite Ligi hakkında daha detayları bilgilere lolespor’dan ulaşabilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir