League of Legends League of Legends Haberleri

Upset, Schalke 04’ten ayrıldı

Schalke 04 Esports, yıldız nişancı Upset ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Genç nişancı kariyerinde sürekli olarak ilerleme sağladı ve bu sayede bölgesinin en iyi nişancılarından biri oldu. Upset, birçoğuna göre LEC’nin en iyi nişancılarından bir tanesi. Schalke 04 ile uluslararası alanda varlık gösteremeyen oyuncu IgNar ile LEC’nin en tehlikeli ikililerinden biri olmayı başardı. Gelecek sene Schalke’de oynaması beklenmeyen nişancı hakkında resmi açıklama yapıldı. Upset, Schalke 04’ten ayrıldı ve serbest oyuncu konumuna geçti.

Kariyerine Mysterious Monkeys formasıyla başlayan genç oyuncu Almanya liginde mücadele etti. Kısa bir süre Melty eSport Club forması giyen oyuncu IEM Season 11 Gyeonggi’de Giants ile Vadi’ye indi. Espora atılan Schalke 04, EU CS için bir kadro kurdu ve nişancı pozisyonuna Upset’i transfer etti. Oyuncu 2017 Bahar Mevsimi’nden beri Schalke forması giyiyor.

S04 ile oynadığı ilk mevsimde LEC’e yükselemeyen Upset ikinci mevsiminde bu amacına ulaştı. Ekip o yıldan bu yana LEC’de yer alıyor. Upset’in kariyerindeki en büyük başarı 2018 Yaz Mevsimi’nde finale çıkması oldu. Finalde Fnatic’e kaybeden Schalke, Bölge Finalleri’nde G2’ya boyun eğdi ve Worlds’e katılamadı. Son mevsiminde takımıyla birlikte 3. olan nişancı yine uluslararası arenada boy gösteremedi.

Ortalıkta dolaşan bazı duyumlara göre Upset gelecek sene LCS’te mücadele edecek. TSM’in Alman nişancıyla ilgilendiği söyleniyor. Aynı zamanda LEC ekipleri de oyuncunun peşinde. Bakalım Upset’in sıradaki durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir