League of Legends League of Legends Haberleri

Uzi an itibariyle serbest oyuncu konumunda

Royal Never Give Up’ın yıldız nişancısı Jian ”Uzi” Zi-Hao’nun takım ile olan anlaşması sona erdi. Tecrübeli isim şu anda serbest oyuncu konumunda.

Çin’in, Dünya arenasına kazandırdığı en büyük isimlerden birisi olan Uzi, şu anda hiçbir takım ile anlaşma içerisinde değil. Rahatsızlığı yüzünden bir süredir profesyonel arenadan uzak kalan oyuncunun Royal Never Give Up ile olan sözleşmesi 30 Nisan itibariyle son buldu.

2019 Dünya Şampiyonası’nda yaşadığı sakatlık sebebiyle 2020 senesinde profesyonel arenada hiç forma giymedi Uzi. Söylediğine göre rahatsızlığı, birkaç saatten fazla oyun oynamasını mümkün kılmıyormuş. Bu, tabii ki de bir esporcunun başına gelebilecek en kötü şeylerden birisi.

Uzi oynayabilecek durumda olmadığı için Tayvanlı nişancı Betty, 202EDward Gamin0 LPL Bahar Mevsimi boyunca Royal Never Give Up’ın as kadrosunda oynadı. Lig aşamasını yedinci sırada bitiren takım playoff aşamasına katılmaya hak kazandı fakat daha ilk turdan EDward Gaming tarafından 3-1’lik bir skor ile elendiler.

Uzi’nin ilerleyen zamanlarda nasıl bir yoldan gitmeyi tercih edeceği ise henüz bilinmiyor. Kendisi, League of Legends arenasının en popüler oyuncularından birisi. Uzun bir süre boyunca en iyi oyuncu tartışmalarında Faker’a rakip oldu. Nişancı sıralamalarında ise zirveyi bıraktığı pek görülmedi. Yine de sahip olduğu rahatsızlık, kariyerini tehlikeye atabilir. Tabii ki en kötü haliyle bile kendisini kadrosuna katmak isteyen takımlar olacaktır. Kim bilir belki de 2016’dan beri birlikte mücadele ettiği takımıyla yeniden bir sözleşme bile  imzalayabilir.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir