League of Legends League of Legends Haberleri

FC Schalke 04’ün kadrosu tamamlandı

2017 Bahar Mevsimi’nde EU CS’de mücadele edecek FC Schalke 04, ESPN’in haberine göre kadrosunu tamamladı. Veteran LCS oyuncuları ile iki çaylak oyuncuyu transfer eden takımın kadrosunda geçtiğimiz günlerde H2K’den ayrılan Vander ile Giants’a transfer olduktan sonra takımdan ayrılan Upset de bulunuyor. 

Futbol kulüplerinin espora adım atmasından sonra güçlü bir şekilde sahneye giriş yapan FC Schalke 04, 2016’nın hayal kırıklığını güçlü bir kadro ile üzerinden atmak istiyor. EU LCS’te mücadele ederken nispeten ortalama oyuncular ile mücadele eden takım, geçtiğimiz mevsim sonunda EU CS’ye düşmüştü. LCS kadar çekişmeli ve rekabetçi bir mevsim geçirmesi beklenen EU CS’de FC Schalke 04, sürpriz bir şekilde kadrosunu tamamladı. ESPN’in haberine göre takım 2017 Bahar Mevsimi’nde şu oyuncular ile mücadele edecek:

  • Üst koridor: SmittyJ (Satorius)
  • Orman: loulex
  • Orta koridor: Selfie
  • Nişancı: Upset
  • Destek: Vander

Kadroya baktığımızda gözümüze ilk çarpan isim Satorius oluyor.  EU CS sahnesinin en tecrübeli isimlerinden birisi olan oyuncunun 2017 yılında LCS’te mücadele etmesi bekleniyordu. Adı hem ROCCAT ile hem de Origen ile anılan oyuncu, FC Schalke 04’te karar kılmış gibi gözüküyor. Orta koridorda Misfits’te harikalar yaratmasına rağmen takımdan gönderilen Selfie bulunurken, destek pozisyonunda ise 2016 sezonunun Mithy ile EU LCS’te en iyi destek oyuncularından birisi olan Vander bulunuyor. Giants ile anlaşamayan Upset de S04’ü tercih ederken, takımdaki en zayıf halka ise Loulex olarak gösteriliyor.

Güçlü ve tecrübeli bir kadro kuran ekibin EU CS’de ciddi rakipleri bulunuyor. Bu kadro ile EU LCS’te rahatlıkla oynayabilecek olan S04, EU CS’de Origen, Fnatic Academy ve PSG gibi güçlü kadrolar kuran ekiplerle LCS’e yükselme mücadelesi verecek. Tüm bu haberlerin henüz dedikodu seviyesinde olduğunu, takımdan bir resmi açıklama gelmediğini de ekleyelim.

Güncelleme: Daha önce Satorius ile sözlü bir anlaşma içerisinde olan Schalke 04, oyuncunun kararını değiştirerek Origen’e transfer olmasından dolayı üst koridoruna SmittyJ’yi transfer etti. NA LCS’te Dignitas ve EU LCS’te Giants takımlarında oynayan oyuncu, S04’ün yeni üst koridor oyuncusu olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir