League of Legends League of Legends Haberleri

Vannish, 1907 Fenerbahçe Akademi koçu oldu

Sezona as takım analisti olarak başlayan Vannish, Svensson’la yolların ayrılmasının ardından 1907 Fenerbahçe Akademi’nin başına geçti.

Akademi Ligi’nde başarılı bir performans sergileyen 1907 Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde koç Svensson’la yollarını ayırmıştı. Riot Games kontrat veritabanına göre Vannish’i terfi ettiren ekip eski analistiyle akademi takımının koçu olarak anlaştı. Sezona iddialı giren 1907 Fenerbahçe 1 koç, 2 analist ve 1 yardımcı koçla geniş bir koç ekibi kurdu. Akademi takımına ise orta koridor Blue’nun yakın arkadaşı Svensson’la anlaşan takımda akademi için analist olup olmadığı bilinmiyor. Ligdeki başarıya baktığımızda hem VFŞL’de hem de Akademi Ligi’nde zirveye oynayan organizasyonun koçlarından büyük bir övgüyle bahsetmek gerekiyor.

Koç ekibinin de başarısıyla iki kulvardan şampiyonluğa ilerleyen takımda Vannish ilk kez koçluk yapacak. Analist olarak anlaşılan Portekizli’nin bu yönde bir tecrübesinin olmaması takım için dezavantaj oluşturabilir. Svensson daha önce Arctic Gaming, Macro Maniacs, Team Singularity ve Diabolus Esports gibi takımlarda koçluk yapmış birisi. Analistlik görevindeki başarısını koçluk görevine atanmasından anlayabileceğimiz ismin nasıl bir performans ortaya koyacağı merakla bekleniyor.

Akademi Ligi’nin ilk haftası ormanda Muscle’la başlayan takım 1 galibiyet 1 mağlubiyet aldı. Ardından Robin’i transfer eden takım oynadığı 8 maçta sadece 1 yenilgi gördü. Yapılan bu değişiklikle çok daha iyi gözüken takımın şampiyon seçüm ekranında da bir sorunu yok gibi gözüküyordu. 10 maçta aldığı 8 galibiyet 2 mağlubiyetle HWA Gaming Akademi ile zirveyi paylaşan ekibin neden böyle bir değişiklik yaptığı bilinmiyor. Takım içi neler yaşandığını bilemiyoruz. Yapılan değişikliğin nasıl bir etkisi olacağını ileriki günlerde göreceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir