League of Legends

Vayne ve Ezreal’e nerf geliyor

Riot Games

Yeni rünlerle kazanma oranı bir anda yukarıya fırlayan iki nişancı Vayne ve Ezreal, 8.2 yamasında nerf alacak. Yeni sezon yaması için daha standart güncellemeler planladığını açıklayan Riot Games, 8.2 yamasının aynı zamanda büyük bir dengeleme yaması olacağını belirtti.

Her yeni sezonda baştan aşağıya değişen nişancı metasında sezon 8 öncesi en çok öne çıkan şampiyonlar kuşkusuz Vayne ve Ezreal. Vayne’in bu kadar popüler olmasının nedeni olarak kimsenin defansif rün ya da eşya tercihine öncelik vermediğini gösterebiliriz. Erken oyunda güvenli kalabilen Vayne oyuncuları oyunun 25. dakikasından sonra çok rahat taşımaya başlıyor. Eğer bir Vayne erken skor alıyorsa ise o zaman oyun kartopu oluyor.

Ezreal için durum biraz farklı. Sezon 7’de neredeyse hiç oynanmayan şampiyonun geri dönüşü büyük ölçüde yeni rünler ile gerçekleşti. Arakçı ile koridorunu fazlasıyla domine eden ve hasar vermek için 20 dakika beklemek zorunda kalmayan Ezreal, aynı zamanda Muramana’nın güçlenmesiyle de popülerleşti. Hem Vayne’in hem Ezreal’in şu anda kazanma oranı %54 civarında ve iki şampiyon da hala %20 seçilme oranına sahip.

Geliştirici bloğunda yapılan açıklamaya göre bu iki şampiyon 8.2 yamasında nerf alacak. Detay paylaşılmasa da Vayne’in kartopu olmasını engelleyecek değişiklikler getirileceği tahmin ediyor. Arakçı rünü 8.1 yamasında dengelenecek. Şampiyonun durumuna bu dengelemeden sonra tekrar bakılacak. Şampiyona son getirilen güçlendirmelerden olan Q yeteneğinin AD oranının arttırılmasının 8.2 ile geri alındığını görebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.