League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde 3. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL 2020 Bahar Mevsimi’nde 3. haftanın ilk günü tamamlandı. 1907 Fenerbahçe Espor, namağlup unvanını korudu.

3. haftanın ilk gününün ardından ligdeki tek namağlup takım Fenerbahçe oldu. Galakticos, 5 Ronin’i mağlup ederek rakibini son sıraya yolladı. Royal Youth tarafında ise iki genç oyuncunun gelişimini görebiliyoruz. Ekip ilk haftanın ardından çok daha düzenli ve stabil bir oyun sergiledi. Günün son maçında ise Papara SuperMassive, 3 mağlubiyet ardından Dark Passage’ı mağlup ederek nefes aldı. Yıldız destek Dumbledoge yerine akademi oyuncusu Fastlegged’e şans verildi. VFŞL 2020 Kış Mevsimi 3. hafta 1. gün maç özetleri ve sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

VFŞL 2020 Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün Sonuçları

Team Aurora | 0 – 1 | 1907 Fenerbahçe Espor

5 Ronin | 0 – 1 | Galakticos

Beşiktaş Esports | 0 – 1 | Royal Youth

Dark Passage | 0 – 1 | Papara SuperMassive

Team Aurora – 1907 Fenerbahçe Espor

Fenerbahçe, Vadi’ye Luger yerine Neos ile indi. Aurora tarafında Madly üst koridor Vayne, Elramir ise Ivern oynadı. Üst koridorda yapılan ikiye ikiyi kazanan 1907 Fenerbahçe Espor ilk kanı almayı başardı. Ejderler iki takım arasında paylaşıldı. Işınlanların atıldığı savaşların kazananı FB oldu. HiRit’in ellerindeki Aatrox orta oyunda liderliğin ele alınmasındaki en büyük etken oldu. 17. dakikada altın  farkı 6000 civarına geldi. Çaylak nişancı Neos’un performansı taraftarları sevindirdi. Mojito’nun da iyi Rek’Sai performansıyla Fenerbahçe, haftaya galibiyetle başladı.

5 Ronin – Galakticos

5 Ronin tarafında Mayhem üst koridorda Soraka tercihinde bulundu. Luana, Irelia seçimiyle Mayhem’e koridoru dar etti desek yeridir. Üst koridora 3 kişiyle kapanan Galakticos ilk kanı almayı başardı. Pozisyonun ardından takımlar ikişer skoru paylaştı. Trix her zaman yaptığı gibi yine ejder kontrolünü sağladı ve erken oyunda takımına iki ejder kazandırdı. Orta oyuna girerken üstünlüğünü hissettiren GAL, takım savaşlarını kazandı. Aradaki farkı iyice açan ekip mücadeleyi 27 dakikada tamamladı.

Beşiktaş Esports – Royal Youth

fabFabulous koridor safhasını iyi oynadı. Kireas’ın orta koridora yaptığı baskınla ilk kan Beşiktaş’a gitti ancak pozisyona iyi kapanan Royal Youth iki skor çıkardı. İki skor da Sevi9’a gitti. Beşiktaş doğru hamleleri yaparak aradaki farkı kapadı. Beşiktaş uzun bir süre öndeydi ancak savaşları iyi oynayan Royal, skor farkını kapadı ve altında öne geçti. Aynı zamanda 4 ejder aldılar. Kadim Ejderha güçlendirmesini de alan ekip maçı 37 dakikada kazanmayı başardı.

Dark Passage – Papara SuperMassive

SuperMassive, destek pozisyonunda Dumbledoge yerine Fastlegged ile oynadı. Stomaged alt koridora iyi bir baskın yaptı ve ilk kan Zeitnot’a gitti. SUP pozisyondan iki skor çıkardı. Dark Passage orta oyunda Stomaged’i birkaç kez yakaladı ve aradaki farkı kapadı. Sonraki savaşlarda Armut harika oynadı. Juuzou’ya karşı 2 seviye fark atan oyuncu kalitesini gösterdi. SUP’un makro oyuna aldığı başarılı kararlar maçın kilit noktası oldu. İki kez Baron’u alan SUP altın farkını 10000’den yukarı çıkardı. Son 3 maçını kaybeden takım Dark Passage’ı 40 dakikada mağlup etmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir