League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde 2. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde 2. hafta heyecanı başladı. Dark Passage, bugün de kazanarak üçte üç yaptı ve zirveye yerleşti.

Espor Sahnesi heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Papara SuperMassive geçtiğimiz hafta sürpriz bir mağlubiyet almıştı. Geçtiğimiz haftaya benzer bir takım kompozisyonu kuran ekip bugün de Vadi’den galip ayrılamadı. Diğer yandan esporun köklü kulüplerinden Dark Passage, genç beşlisiyle yoluna kayıpsız devam etti ve zirveye oturdu. Kağıt üstünde zayıf olarak nitelendirilen Team Aurora da oynadığı iki maçı kazandı ve zirve takibini sürdürdü. Namağlup bir diğer ekip ise 1907 Fenerbahçe Espor ancak takım bugünü bay geçti. VFŞL Kış Mevsimi 2. hafta 1. gün maç sonuçları ve özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.

VFŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Royal Youth | 0 – 1 | Team Aurora
  • Papara SuperMassive | 0 – 1 | Beşiktaş Esports
  • Dark Passage | 1 – 0 | Galakticos
  • İstanbul Wildcats | 0 – 1 | 5 Ronin

Royal Youth – Team Aurora

VFŞL’de bu mevsim ilk kez Soraka izledik. Elramir ormanda etkili bir başlangıç yaptı ve ilk ejderi takımına kazandırdı. Üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandıran ormancı Madly’yi rahatlattı. Orta oyun kafa kafaya geçti ve takımlar uzun bir süre hamle yapmaktan kaçındı. Team Aurora doğru kararlarla üstünlüğü eline aldı. Baron’u alan ekip maçı kopardı diye düşünürken pozisyona harika kapanan Royal Youth, 4 skor almayı başardı ve bir faciayı önledi. Aurora ejderlerin hepsini topladı. Yapılan savaşları kazanan ekip Kadim’i aldı ancak karşılığında Baron’u kaptırdı. Kompozisyonunun gerekliliklerini iyi kullanan Aurora, son savaşı kazanarak mücadeleyi noktaladı.

Papara SuperMassive – Beşiktaş Esports

Stomaged orta koridora erken bir baskın yaptı ve harika bir oyunla ilk kanı takımına kazandırdı. Papara SuperMassive harita genelinde baskıyı arttırdı ve altın farkını açtı. Ejder savaşında hem ejderi hem de 4 skor almayı başaran Beşiktaş Esports altın farkını bir hayli indirdi. Buna rağmen SuperMassive uzun bir süre maçın hakimiyetini elinde tuttu. Takım savaşlarında ise her şey tersine döndü. Rare’ın ellerindeki Soraka çok etkili oldu ve BJK takım savaşlarını kazanarak rüzgarı arkasına aldı. Stillnumb’ın harika Camille performansı da eklenince maçın galibi Beşiktaş oldu.

Dark Passage – Galakticos

Mücadele sakin başladı. Trix erken bir dakikada aldığı Alev Ejderi’yle takımına katkı sağladı. Bunun üstüne alt koridora iyi kapanan Dark Passage ilk kanı almayı başardı. Pozisyondan iki skor çıktı ve ikisi de WaenA’nın ellerindeki Syndra’ya gitti. Galakticos erken oyunda ejderlere odaklandı ancak DP haritanın alt tarafındaki baskıyı sürdürdü. Bu sayede Emtest oyundan düştü. Luana takımı adına etkili olmaya çalıştı ancak Juuzou buna izin vermedi. Dark Passage, 35 dakikanın ardından zafere uzandı.

İstanbul Wildcats – 5 Ronin

Alt koridora 4 kişiyle kapanan İstanbul Wildcats ilk kanı alan taraf oldu. Orta oyunda karşılıklı hamleler yapıldı ve 5 Ronin maça denge getirdi. Umut harika bir Cassiopeia performansı sergiledi. İstanbul Wildcats Baron almak istedi ancak Mayhem buna izin vermedi. Yetenekli üst koridor ilginç bir şekilde güçlendirmeyi Ornn ulti’siyle çaldı. Bu noktadan sonra Ruvelius da devreye girdi ve 5 Ronin, dakikanın ardından VFŞL 2020 Kış Mevsimi’ndeki ilk galibiyetine kavuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir