League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde 4. hafta 2. gün maçları tamamlandı

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde 4. haftanın son maçları oynandı. Dark Passage, 1907 Fernerbahçe Esports’u mağlup ederek liderlik koltuğunda tek başına kaldı.

Papara SuperMassive, Galakticos’u tatmin edici bir oyunla mağlup ederek galibiyet serisini sürdürdü. Haftanın en önemli maçı Dark Passage ve 1907 Fenerbahçe Espor arasında oynansa da en çekişmelisi kesinlikle İstanbul Wildcats-Beşiktaş Esports maçıydı. Beşiktaş geriden gelerek harika bir galibiyete uzandı. DP ise Fenerbahçe’yi mağlup ederek rakibini liderlik koltuğundan indirdi. VFŞL 2020 Kış Mevsimi 4. hafta 2. gün sonuçları ve maç özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.

VFŞL 2020 Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • Papara SuperMassive | 1 – 0 | Galakticos
  • Team Aurora | 1 – 0 | 5 Ronin
  • İstanbul Wildcats | 0 – 1 | Beşiktaş Esports
  • Dark Passage | 1 – 0 | 1907 Fenerbahçe Espor

Papara SuperMassive – Galakticos

Erken bir dakikada alt koridorda büyük bir savaş çıktı. Bu savaşın ardından ilk kan Papara SuperMassive’de kaldı. Stomaged ve Bolulu’nun harita hareketleri SUP’un bir hayli öne geçirdi. Makro oyunda doğru hamleleri yapan ekip kuleleri düşürerek altın farkını açtı. Haritanın üst ve orta tarafında SUP’un büyük bir üstünlüğü vardı. Bunu kullanarak Baron’u alan ekip kuşatmaları devam ettirdi ve takım savaşlarını kazandı. SUP maçı 32 dakikada kazanmayı başardı.

Team Aurora – 5 Ronin

Ejder savaşında oyuncular çarpıştı ancak ilk kan çıkmadı. Üst nehirde yapılan savaşa iyi kapanan Team Aurora ilk kanı almayı başardı. Skor Rhioni’de kaldı. Orta oyunda iki takım da herhangi bir risk almadı. Aurora ejderi alırken 5 Ronin daha doğru bir kararla iki kule almayı başardı. Bu kararlarla altında öne geçti. Uzun bir süre savaş izlemedik. İki taraf da sakin sakin minyon biçerken Matilda’nın ellerindeki Aatrox bir hayli güçlendi. Buna rağmen takım savaşlarını daha iyi oynayan Aurora, Baron’u alıp maçı kazanmayı başardı.

İstanbul Wildcats – Beşiktaş Esports

Ferret alt koridora çok doğru bir yerden baskın yaptı ve ilk kanı aldı. Kireas’ın ellerindeki Olaf erken oyunda çok güçlendi. Takım savaşları bir süre yakın geçti ancak belirli bir dakikanın ardından doğru hamleleri yapan İstanbul Wildcats aradaki farkı açtı. Takım savaşları, Soraka’nın etkisiyle Wildcats’in üstünlüğüyle geçti. Geç oyunda inhibitör alıp çıkmak yerine oyunu bitirmeyi deneyen ekip büyük bir karar hatası yaptı. Beşiktaş bu dakikadan sonra rüzgarı arkasına aldı ve mücadeleyi kazandı. Wildcats maç boyunca çok üstündü ancak tek bir hata, galibiyetin önüne geçti.

Dark Passage – 1907 Fenerbahçe Espor

DP tarafında nişancı olarak yine Wastee’yi izledik. Absolute özellikle koridor safhasında harika bir Thresh performansı sergiledi. İkiye ikide Wendelbo’yu iki kez üst üste cezalandıran isim hem ilk kanı takımına kazandırdı, hem de Wastee’yi bir hayli öne geçirdi. Üst tarafta ise HiRit’in koridor aşaması çok iyiydi. Mücadele kafa kafaya giderken Baron savaşında inanılmaz bir Diana ulti’si atan WaenA, takımına maçı kazandırdı desek yeridir. 4 skor alan DP güçlendirmeyi de aldı ve son ittirmeyi yaparak galip geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir