League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde 4. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde 4. haftanın ilk günü sona erdi. Dark Passage ve 1907 Fenerbahçe Esports’un aldığı galibiyetlerle ilk sıra değişmedi.

4. haftanın ilk gününün ardından ligin en üstündeki ekipler ve en alt sıradaki takım değişmedi. Dark Passage ve 1907 Fenerbahçe Esports yollarına 1 mağlubiyetle devam ederken 5 Ronin yenilgi serisini 3’e çıkardı. SuperMassive’in yükselişi ise kaldığı yerden devam ediyor. Lige harika bir başlangıç yapan Team Aurora, İstanbul Wildcats’e yenilerek üst üste 4. mağlubiyetini almış oldu. VFŞL 2020 Kış Mevsimi 4. hafta 1. gün maç özetleri ve sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

VFŞL 2020 Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Beşiktaş Esports | 0 – 1 | Dark Passage
  • Royal Youth | 0 – 1 | 1907 Fenerbahçe Esports
  • 5 Ronin | 0 – 1 | Papara SuperMassive
  • Team Aurora | 0 – 1 | İstanbul Wildcats

Beşiktaş Esports – Dark Passage

Dark Passage, Black yerine akademi nişancısı Wasteee ile oynadı. Orta koridorda Kireas’ın yaptığı baskından iyi kaçan WaenA, Kituruken’in pozisyona yetişmesiyle ilk kanı takımına kazandırdı. Erken oyunun büyük bir bölümü orta koridorda yapılan savaşlarla geçti. Kireas, ormanda iyi bir başlangıç yaptı ve Kituruken’in önüne geçti. BJK Taric ulti’lerini iyi kullanmasına rağmen Juuzou yapılan savaşlarda farkını gösterdi. Savaşlardan önde çıkan DP, Baron’u aldıktan sonra ejderde çıkan savaşı da kazanarak aradaki farkı iyice açtı. Ekip mücadeleyi 36 dakikada bitirdi ve liderlik koltuğunu bırakmadı.

Royal Youth – 1907 Fenerbahçe Esports

fabFabulous’un babaannesinden gelen talihsiz haberle üst koridorda Copy C oynadı. Bir kez daha başın sağ olsun Asım. Üst koridora kule altı denemesi yapan 1907 Fenerbahçe Esports, Blue’nun da gelişiyle ilk kanı aldı. Copy C bu kule altını fena oynamadı ancak yeterli olmadı. Orta oyunda Fenerbahçe’nin aldığı bütün skorlar Blue’da toplandı. Genç oyuncunun ellerindeki Irelia bir hayli güçlendi. Royal Youth buna rağmen rakip hataları değerlendirerek bir süre altın farkının açılmasını engelledi. Blue bir ara 9/0/0 oldu ve artık durdurulamaz bir hale geldi. Bunu iyi kullanan FB, maçı 31 dakikada tamamladı. 1907 Fenerbahçe Esports maç genelinde 11 skor alırken 9’u Blue’nun ellerindeydi.

Papara SuperMassive – 5 Ronin

5 Ronin yeni kadrosuyla ilk kez Vadi’ye indi. Üst koridorda yapılan bire birde kötü oynayan Matilda, ilk kanı Armut’a hediye etti. Bu skoru alan Armut rakibi karşısında minyon farkını açtı ve güçlendi. 5 Ronin, Ruvelius önderliğinde yaptığı hamlelerle maça tutunmaya çalıştı ancak Papara SuperMassive buna izin vermedi. Takım savaşlarını daha iyi oynayan ekip altın farkını açmayı başardı. Korpse, iyi bir Thresh performansı sergileyemedi. Makro oyunda doğru hamleleri yapan SUP, 33 dakikanın ardından galibiyete uzandı. Bu, SUP’un üst üste aldığı 3. galibiyet oldu.

Team Aurora – İstanbul Wildcats

Algos, Blitzcrank oynadı. Oyun sakin başladı. Ormancılar ilk kanın çıkabileceği baskınlara yönelmedi. Ejderde çıkan savaşta ilk kan StarScreen’e gitti. Team Aurora yapılmayacak hatalar yaptı. Özellikle Elramir gününde değildi. İstanbul Wildcats rakip hataları iyi değerlendirdi ve yerinde hamlelerle altın farkını 10000 civarına çıkardı. Mücadele 34 dakikada sonlandı ve IW çok rahat kazandı ve VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde play-off potasına girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir