League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde yarı final zamanı

Rekabetin ve heyecanın her hafta giderek arttığı Vodofane Freezone Şampiyonluk Ligi 2020’de yarı final zamanı geldi. Pazartesi ve Salı günü oynanacak karşılaşmalarla birlikte kupaya uzanma mücadelesi verecek 2 takım belli olacak.

     04.05.2020 Pazartesi

  • 1907 Fenerbahçe Espor  | – | Team Aurora

Yarı finallerin ilk karşılaşmasında VFŞL 2020 Kış Mevsimi’ni lider tamamlayan 1907 Fenerbahçe Espor ve çeyrek finalde Papara Supermassive’i 3-1 mağlup eden Team Aurora karşılaşacak.

Fenerbahçe sezona iyi başlasa da en erken kan değişikliğine giden ekiplerden biri oldu. Ligimizin en deneyimli nişancıların Anıl “Holyphoenix” Işık ve destek oyuncusu Berk “Farfetch” Badur’u kadrosuna katan ekip sezon boyunca baskın bir performans sergiledi. Oynadığı 16 maçın 13’ünü kazanan Fenerbahçe, yalnızca Beşiktaş Espor, Dark Passage ve ligin son haftasında fastPay Wildcats’e 1 kere kaybetti. Mevsim ödüllerinin bir çoğunun sahibi olan ekip finalin en büyük favorisi konumunda.

Sezon boyunca inişli çıkışlı performans sergileyen Team Aurora, alt koridorunda yaptığı değişikliklerle kendini playoff potasına attı. Tiebreak maçında Beşiktaş Espor’u mağlup eden ekip çeyrek finalde ligin şampiyonluk favorileri arasında gösterilen Papara Supermassive ile eşleşti. Favori olmadığı karşılaşmada rakibini 3-1 yenmeyi başaran Team Aurora yarı finalde 1907 Fenerbahçe Espor’un rakibi oldu.

   05.05.2020 Salı

  • Dark Passage  | – | fastPay Wildcats

Geçtiğimiz sezonlarda eski hallerine göre en çok gerileme gösteren Dark Passage bu mevsime fırtına gibi başladı. Oynadığı 16 karşılaşmada 11 galibiyet elde eden ekip, takım savaşları ve oyun içi hareketlerindeki uyumuyla dikkat çekti. Yaptığı ormancı ve nişancı değişiklikleriyle fark yaratan Dark Passage ligi ikinci bitirerek doğrudan yarı finale ulaştı. Eski günlerindeki performansına tekrardan kavuşan ekip finalin bir diğer güçlü adayı konumunda.

Ligde oynadığı ilk 5 karşılaşmada sadece 1 galibiyet alan fastPay Wildcats, sonradan gösterdiği üstün performansla playoff’lara kalmayı başardı. 16 karşılaşmada 9 galibiyet alan ekip ligi 4. sırada bitirdi. Çeyrek finalde Galakticos ile eşleşti. Son aylardaki baskın ve yükselen performansını çeyrek final serisinde de sürdüren Wildcats rakibini 3-0 yenerek yarı finalde Dark Passage’in rakibi oldu.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir