League of Legends

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nde 7. hafta 2. gün maçları tamamlandı

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nde 7. hafta ikinci gün oynanan maçlarla tamamlandı. Haftanın son gününde kazananlar Galakticos, fastPay Wildcats, Galatasaray Espor, 5 Ronin ve Team Aurora oldu. 

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi’nde 7. hafta 2 . gün oynanan maçların ardından tamamlandı. Günün ilk karşılaşmasında Galakticos güçlü rakibi Papara Supermassive’i yenerek lider takibini sürdürdü. Günün heyecanla beklenen mücadelesinde fastPay Wildcats, Dark Passage karşısında galip gelerek galibiyet serisini 8 maça çıkardı. Bugünün bir diğer derbisinde gülen taraf Galatasaray Espor oldu. Son 2 karşılaşmada ise galibiyete uzanan takımlar 5 Ronin ve Team Aurora oldu.

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi 7. hafta 2. gün maç özetleri ve sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi 7. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • Galakticos | 1 – 0 | Papara Supermassive
  • Dark Passage | 0 – 1 | fastPay Wildcats
  • Galatasaray Espor  | 1 – 0| Beşiktaş Espor
  • 5 Ronin  | 1 – 0 | 1907 Fenerbahçe Espor
  • Royal Youth | 0 – 1 | Team Aurora 

Galakticos – Papara Supermassive

Günün ilk maçında ilk kan alt koridorda çıkan savaşta Galakticos’a gitti ancak pozisyonun devamında iki takım da üçer skoru paylaştı. Erken oyunda savaşları kazanan SuperMassive altında öne geçti.  Rakip Kırmızı Güçlendirme’de kötü bir savaş yapan ekip rakibine Baron’u hediye etti ve Galakticos sazı eline aldı. Bolulu’nun ellerindeki Twisted Fate ile yanlış kart seçimi savaşın kaderini belirleyen noktalardan biri oldu. Kuşatmalar sürerken alt koridorda xKenzuke’nin üstüne çökmek isteyen SUP, Bolulu’nun bir kez daha yanlış kart seçmesiyle istediğini bulamadı ve Galakticos bu savaşın ardından mücadeleyi kazandı.

Dark Passage – fastPay Wildcats

Kireas alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandırdı. Takımca hareket ederek erken oyunda üstünlüğü eline alan Wildcats tarafı birkaç hata yapsa da savaşların galibi oldu. Özellikle orta koridor ve ormandaki Orianna-Wukong ikilisini iyi kullanan ekip sinerjisiyle fark yarattı. Belirli bir dakikaya kadar maça tutunan Dark Passage tarafı ise ejder savaşının ardından oyundan düştü. Aradaki farkı iyice açan fastPay Wildcats, mücadeleyi 33 dakikada kapattı ve galibiyet serisini sürdürdü.

Galatasaray Espor – Beşiktaş Esports

Padden alt koridorda Karthus oynarken Efias destek pozisyonunda Pantheon oynadı. Zergsting erken oyunda harita etrafında gezerek Appen’e büyük kolaylık sağladı. Ejder çevresinde yapılan savaşta ilk kan Galatasaray’a gitti. Thresh’le Fab’ın Ornn ulti’sini atmasını engelleyen Zergsting pozisyonun kahramanı oldu. Aktif oyununu sürdüren Galatasaray Espor altın farkını açtı. Ejderleri de toplayan ekip savaşları kazandı ve Alev Ruhu’yla birlikte iyice rahatladı. Baron’u alıp kuşatmaları yapan GS maçı 29 dakikada bitirdi.

5 Ronin – 1907 Fenerbahçe Espor

İlk kan ejder savaşında 1907 Fenerbahçe Espor’a gitti. İlk kana karşılık hem ejder hem de üç skor alan 5 Ronin pozisyondan avantajlı çıktı. Robin erken oyunda çok iyi bir performans sergiledi. Baskın bir oyun oynayan 5 Ronin objektifleri topladı. Erken ve orta oyunda 1907 Fenerbahçe Espor tarafında takımını maçta tutan isim Blue oldu. Takımca yaptığı hareketlerle takım savaşlarını kazanan 5 Ronin Baron’u da alarak 21 dakikada 7000 altın öne geçti. Bu dakikadan sonra rahat bir oyun sergileyen ekip savaşları lehine çevirip mücadeleyi 30 dakikada kazandı.

Team Aurora – Royal Youth

Bire birde Bendix’i katleden Pulse ilk kanı aldı ancak pozisyona yetişen Beplush dönüş skorunu Urban’a kazandırdı. Erken oyunda yapılan savaşlar karşılıklı skorlarla tamamlandı. Doğru hamleleri yapan Team Aurora altında öne geçti ve rakip hataları iyi değerlendirdi. Royal Youth ise bu hamlelerin çoğuna cevap vermeyi bildi. Rhioni agresif Kai’sa ulti’leriyle kazanılan savaşların altına imzasını attı. Rakip kuleleri yıkan Team Aurora maçı 38 dakikada tamamladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.