League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 5. hafta 2. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de ikinci yarının ilk maçlarının oynandığı 5. hafta 2. gün mücadeleleri tamamlandı.

İkinci yarının ilk mücadelesi Doğuş Üniversitesi Aurora ve Beşiktaş arasında oynandı. İlk kan üst koridordan çıktı. Mypleasure’ın baskınıyla Panky’den skoru alan Aurora maça önde başladı. Ardından alt koridora uğrayan Mypleasure takımına bir skor daha aldırmayı başardı. Zorunlu bir şekilde ormancı rolüne geçen Mypleasure son zamanlarda gerçekten çok iyi bir performans sergiliyor. Erken oyunu ormancı baskınıyla önde götüren Aurora, Alev Ejderi de alarak üstünlüğünü pekiştirdi. Orta oyunda altın farkını 7000 civarına taşıyan ekip rakip ormancı hayattayken Baron almak istedi ancak Seonghwan zamanında çarp atarak Baron’u çalmayı başardı. Altın farkının açılmasıyla rakibinde Baron güçlendirmesi bulunmasına rağmen baskı kurmaya devam eden Aurora, Jax’in de gücünü kullanarak maçı kazanmayı başardı.

Günün ikinci maçında Dark Passage ve Galatasaray karşı karşıya geldi. Erken oyunda Taikki’nin üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı almayı başaran Galatasaray, ormanda Crystal’ı yakalayarak onu iyice geri düşürdü. Dün de bir benzerini gördüğümüz oyunu tekrarlayan Galatasaray, 4 kişi alt koridora toplanıp ilk kuleyi almayı başardı. Dark Passage’ın rotasyon hatasını iyi kullanan ekip alt koridordan ikinci kuleyi de almayı başardı. Galatasaray yavaş yavaş objektifleri alırken orta koridorda çıkan savaşta Crystal ve Ragner ikilisinin muazzam oyunu Dark Passage’ın savaşı kazanıp maça geri dönmesini sağladı. Bu savaşla birlikte Baron’u da katleden Dark Passage 2 kule düşürmeyi başardı. Oyun normal seyrine döndükten sonraki Baron savaşında Madness’ın agresifliğini çok iyi cezalandıran Ragner takımına bir savaş daha kazandırdı ve Baron da yine Dark Passage’a gitti. DP’nin üst ve orta koridor kuşatması sırasında Godbro alt koridordan ayrık ittirmeyle inhibitör kulesini alınca Dark Passage bir telaş savaşı yaparak avantajını büyük ölçüde kaybetti. 37. dakikada Taikki’yi yakalamayı başaran DP, ardından yaptığı savaşta Crystal’ın harika oyunuyla galip çıkıp oyunu kazanmayı başardı.

Üçüncü maçta HWA ve 1907 Fenerbahçe kozlarını paylaştı. Maça farklı bir kadroyla çıkan HWA alt koridor ikilisi ve ormancısını değiştirdi. Oyunun erken safhalarında ormanda Appen’i yakalamayı başaran Kirei ilk kanı almayı başardı. Hem erken hem de orta oyunda sürekli aktif olarak oyunlar deneyen 1907 Fenerbahçe başarılı bir grafik çizdi. İlk kuleyi üst koridordan almayı başaran ekip yavaş yavaş altın farkını açtı. Karşılıklı skor takaslarına girildiğinde bile önde çıkmayı başaran Fernebahçe sabırlı bir oyun oynadı. Doğru zamanı ve doğru pozisyonları iyi sezen takım objektifleri toplayarak iyice güçlendi. Altın farkını da açmayı başaran Fenerbahçe 27. dakikada tetiği çekti ve Hades’in yıldızlaşıp beşte beş attığı savaşı kazanarak oyunu kapatmayı bildi.

Dördüncü maçta ligin son sırasındaki iki ekip Bursaspor Espor ve Team Galakticos karşılaştı. Erken dakikalarda orta koridora 3 kişi kapanmayı başaran Bursaspor ilk kanı Naru’dan almayı başarsa da Trick dönüş skorunu aldı. Alameti katleden Galakticos üst koridorda Flaxxish’in üstünlüğünü kullanarak Alamet’i burada kullanıp kuleyi almayı başardı. Ardından Flaxxish, Karthus ultisinin de yardımıyla üst koridorda ikide iki yaparak önemli bir üstünlük elde etti. Tahm Kench ultileriyle koridorlarda çok iyi baskı kurmayı başaran Galakticos yavaş yavaş altın farkını açmayı başardı. Bursaspor, maça geri dönebilmek için Baron almak istedi ve Naru burayı Lissandra’yla harika oynayarak izin vermedi. Üstüne Bursa’nın başladığı Baron’u bitiren Galakticos son savaşı da kazanarak maçı kapatmayı başardı.

Haftanın son maçı liderlik için mücadele veren Bahçeşehir SuperMassive ve Royal Youth arasında oynandı. Oyunun hemen başında Pilot’ın sıçrasını almayı başaran SUP alt koridorda baskın bir performans sergiledi. Üst koridorda ise bire birde Fabfabulous’u katletmeyi başaran Armut bir hayli öne geçti. Ormanda da agresif bir oyun sergileyen Closer ilk dakikalarda Stomaged’e karşı bir üstünlük sağladı. Closer erken dakikalarda görüşü tam sağlamadan Vadi’nin Alameti’ne başlayınca pozisyonu okuyup çok iyi kapanan SuperMassive hem Closer skorunu hem de Alamet’i almayı başardı. İlk kuleyi üst koridorda rahat bir şekilde alan Armut üstüne Fab’ı da katletmeyi başardı. Buna karşılık çok iyi organize olan Bahçeşehir SuperMassive önce alt koridor kulesini, ardından ise Alamet’le birlikte orta koridor kulesini katletmeyi başardı. Çıkan takım savaşlarında iki takım da fazla temkinli gözüktü. Ligin en iyi makro oyununu oynayan takımlardan olan Sup ve Royal Youth, akıl oyunlarıyla birbirlerini alt etmeye çalıştı. Birbirinin hatalarını bekleyen iki ekipte doğru kararları alan taraf SuperMassive oldu. Alınan harika Baron kararını iyi oynamayı başaran Royal Youth güçlendirme karşılığında rakibine 2 skor verdi. Bu güçlendirmeyi çok iyi kullanamayan ekip biraz geri düştü. Supermassive’in aldığı Kadim Ejderha kararına karşılık Baron’u almak isteyen Royal Youth, Sivir ultisiyle pozisyona yetişen rakibi karşısında kaçmak durumunda kaldı ve Sup orta koridordan inhibitörü almayı başardı. Makro oyunu adeta mükemmel oynamayı başaran Sup aldığı doğru kararlarla birlikte tüm inhibitörleri düşürmeyi başardı ve ardından da maçı bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir