League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 6. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de 6. haftanın ilk gün maçlarının ardından sürprizler yaşandı.

Günün ilk karşılaşmasında Doğuş Üniversitesi Aurora ve HWA Gaming karşı karşıya geldi. Erken dakikalarda ikide iki alan Roulette, Aurora’nın erken oyun için yaptığı Lee Sin seçiminin oyun başında önüne geçti. HWA oyuncuları zaman zaman tecrübesizliklerinden dolayı olmayacak yerlerde yakalansalar da takım savaşlarının genelini harika oynamayı başardılar. Kompozisyonlarının gerekliliklerini iyi bilen genç oyuncular yan koridorlardan yedikleri baskıyı da gayet iyi idare etti. Dakikalar 40’a yaklaşırken yapılan savaşta rakip takımın nişancısına çok iyi odaklanan HWA önce savaşı, ardından ise maçı kazanmayı başardı.

Günün belki de en önemli maçı olan 1907 Fenerbahçe- Royal Youth mücadelesinde ise Closer’dan Sylas orman izledik. Ancak maçın en önemli seçimi Bolulu’nun aldığı Corki oldu. Bu maça kadar orta koridorda sürekli tank şampiyonlar oynayan genç yeteneğin Corki seçimiyle nasıl bir performans sergileyeceği maç öncesi merak edildi. Erken oyunda özellikle alt koridordan baskıyı kuran Royal Youth ilk kanı da almayı başardı ancak maç genelinde takım savaşlarını çok daha iyi oynayan bir 1907 Fenerbahçe izledik. Kirei faktörüyle rakibinin hatalarını iyi değerlendiren 1907 Fenerbahçe başarılı makro oyunuyla mücadeleyi 30 dakikada bitirirken Bolulu 11/1/6’lık Corki performansıyla MVP seçildi.

Üçüncü maç Galatasaray Espor ve Team Galakticos arasında oynandı. Yeni ormancısı Trix’le maça çıkan Galakticos erken ve orta oyunda sergiledikleri performansla birçoğunu şaşırttı. Trix’in aktif oyunuyla alt koridorda üstünlüğü yakalayan Team Galakticos, neredeyse bütün skorları toplayan Kai’sa seçimini iyi kullanamadı. Takımlar birbirlerinin yaptığı hamlelere cevap verseler de Husky Rider’ın elindeki Kai’sa bütün skorları toplaması Galakticos adına önemli bir nokta olabilirdi. Husky Rider’ın bu üstünlüğüne biçtiği minyonlarla cevap veren Madness geç oyunda altın farkını kapadı ve hatta öne geçmeyi başardı. Galakticos makro oyunu kötü oynayınca Galatasaray bunu fırsat bilip doğru oyunları yaparak 34. dakikada maçı kapatmayı başardı.

6. haftanın 4. maçında Bahçeşehir SuperMassive ve Dark Passage karşı karşıya geldi. İlk dakikadan itibaren yapması gereken her şeyi doğru bir şekilde uygulayan SuperMassive çok üstün bir oyun sergiledi. İlk skorunu ve ilk kulesini dakika 17’de alabilen Dark Passage ise seçim ekranında yaptığı hataların bedelini ağır ödedi. Maçı 23 dakikada bitirmeyi başaran Supermassive’de Frozen adeta şiir gibi bir Zoe performansı ortaya koydu. Maç sonunda Frozen Zoe’yle 21.8k hasar verirken, Backlund Irelia’yla 1.4k hasar verdi.

Günün son maçı Bursaspor ve Beşiktaş arasında oynandı. Yeni transfer Crossman’le adeta bambaşka bir görüntü çizen Bursaspor ligdeki ilk galibiyetini almayı başardı. 5 haftada 10 maça çıkan ekip hiç maç kazanamamıştı. Zaman zaman kadro değişikliğine de giden ekip sonunda aradığını buldu desek yanlış olmaz. Crossman’le birlikte karar mekanizmasını bir hayli geliştiren takım maç boyunca Galio seçimini çok iyi kullandı. Öte yandan Beşiktaş alt koridorunun sergilediği performans pek iç açıcı değildi. Maçın ardından Bursaspor 1 galibiyet 10 mağlubiyet olurken Beşiktaş Espor 4 galibiyet 7 mağlubiyete geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir