League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 6. hafta 2. gün maçları oynandı

VFŞL’de 6. hafta heyecanı tüm hızıyla devam ediyor.

Günün ilk maçında Bursaspor Esports ile Beykent Üniversitesi YouthCREW karşılaştı. İlk dakikaların sakin geçtiği maçta YC bir skor vermiş olsa dahi alt koridorda kurduğu baskı ile orta oyuna önde girmeyi başardı. Orta oyunda da üstünlüğünü kabul ettiren YC karşısında seçtiği Azir ve Kindred’i istediği seviyeye getiremeyen BUR, rakibinin güçlü takım savaşı silahları karşısında cevap veremedi ve maçı kaybetti.

Günün ikinci maçında 1907 Fenerbahçe, Doğuş Üniversitesi Aurora karşısında kaotik geçen maçta galibiyeti almayı başardı. Baştan sona karşılıklı skorların alındığı maçta FB ekibi yaptığı Vel’Koz seçiminden verim alması ve oyun sonunda rakibinin kararsızlığını iyi değerlendirmesi galibiyetin gelmesine ön ayak oldu.

Üçüncü maçta son haftaların yükselen yıldızı Dark Passage, ligin lideri Royal Bandits’i yenmeyi başardı. RB maça baskılı ve çok hızlı başlamış olmasına rağmen yeni transferleri ile parlayan DP karşısında, bulduğu avantajlardan fazlasını kaptırınca mağlup olmaktan kurtulamadı. Güzel bir geri dönüşe imza atan DP’de özellikle Humanoid’in performansı bir kez daha göze çarptı.

Günün kapanış maçında Bahçeşehir Supermassive, HWA Gaming karşısında geriden gelip maçı kapatmayı başardı. HWA’nın iyi bir erken oyun geçirmesine karşı yaptığı iyi takım savaşlarıyla kendini bulan SUP orta oyuna durumu eşitleyerek girmeyi başardı. Yaptığı harita oyunları ile hiçbir şey kaybetmeden objektifleri alan SUP, oyun sonunda ise kuşatmada güçlü kompozisyonu ile rahat bir şekilde orta koridordan ittirerek oyunu bitirdi.

Bugünün sonunda puan durumu ise şöyle:

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir