League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 6. hafta 2. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de 6. hafta, bugün oynanan maçların ardından son buldu. 

Günün ilk mücadelesi herkesin beklediği Bahçeşehir SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe arasında oynandı. Normal sezon liderliği için önemli bir önem taşıyan maçta SuperMassive üst koridorunu Luana’ya emanet etti. Maç genelinde üst ve orta koridorlardan bir üstünlük sağlayan 1907 Fenerbahçe doğru kararları alarak güçlü olduğu yönleri iyi kullanarak rakibi yıprattı. SuperMassive’in ise Camille-Galio seçimlerini başarılı bir şekilde kullanamamış olması maçın sonucunu az çok belli etti. Belirli bir dakikadan soonra üstünlüğü eline alan 1907 Fenerbahçe çok iyi bir makro oyun performansı sergiledi ve maçı kazanmayı başardı.

İkinci maçta Doğuş Üniversitesi Aurora’yla Royal Youth karşılaştı. Maç Koaern Kid’in GBM’i bire birde katletmesiyle başladı. Buna rağmen tecrübeli oyuncu GBM, Leblanc seçimini ilerleyen dakikalarda çok iyi kullanarak takımına büyük katkı sağladı. Alt koridordan da bir üstünlük yakalayan Royal Youth, Closer’ın baskılı oyunuyla yavaş yavaş üstünlüğünü pekiştirdi. Aurora öne geçmek için bazı hamleler yapsa da Royal Youth daha iyi cevaplar vererek oyunu kazanmayı başardı. Böylelikle Aurora bu hafta 2. mağlubiyetini aldı ve hala yarışta olsa da playoff adına büyük yara aldı.

Üçüncü maçta Bursaspor Espor ve HWA Gaming karşı karşıya geldi. HWA dün Aurora’ya karşı tercih ettiği Kinderd-Zoe ikilisini Bursaspor karşısında da almayı başardı. Alt koridorda kurdukları baskıyı da iyi kullanan HWA aldığı Alev Ejderi ve ilk kanla erken oyunda iyi bir üstünlük kurdu. Bunun üstüne hem Alamet bölgesine hem de Ejder bölgesine iyi kapanan Bursaspor rakibinin eksikliklerini iyi değerlendirdi. Karşılıklı hataların yapıldığı mücadelede HWA yapılan bu hatalardan kazançlı çıkan taraf oldu. Genç ekip takım savaşlarındaki organize oyunuyla ve rakibinin Baron etrafında oynadığı yanlış oyunu cezalandırmasıyla dakika 31’de mücadeleyi kazanmayı başardı.

Bir sonraki maçta Galatasaray Espor ve Beşiktaş Espor karşılaştı. Sakin başlayan mücadelede ormancılar erken safhada denediği baskınlardan istediklerini bulamadı. 9. dakikada Taikki bu büyüyü bozdu ve orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı aldı. Karşılıklı makro hamlelerin yapıldığı karşılaşmada takımlar objektifleri adeta aralarında paylaştı. Ardından rakibinin yaptığı hataları iyi değerlendiren Beşiktaş Espor alt koridordan inhibitörü almayı başardı. İki takım da hata yapmaktan korktuğu ve karşıdan hata yapmasını beklediği için uzun bir süre skor sesi bile gelmedi. İlk hatayı Beşiktaş yaptı ve Galatasaray altında öne geçmeyi başardı. Adeta Kore Ligi’ni anımsatan mücadelede pimi çeken taraf ise Beşiktaş oldu ve Ejderha savaşını kazanan ekip 53 dakikalık mücadeleyi kapatmayı bildi.

Haftanın son maçında Dark Passage ve Galakticos kozlarını paylaştı. Özellikle Galakticos’un playoff umutlarını diri tutmak için kazanması gereken mücadelede ekip Zergsting’in alt koridorda yaptığı güzel oyun sonucunda ilk kanı alarak iyi bir başlangıç yaptı. İlerleyen dakikalarda Dark Passage agresif oyununa devam eden Zergsting’i iyi cezalandırdı ve altında öne geçmeyi başardı. Bu liderliği maç bounca sürdüren Dark Passage oyunda istediği hamleleri yaparak 30. dakikada kazanmayı başardı. Böylelikle Galakticos’un playoff hayalleri de zora girdi.

2 Comments

 • umut 26 Şubat 2019

  bu haberi okumakta biraz zorlandım, fazla mi uzun?

  • Elif 27 Şubat 2019

   Merhaba umut,
   yazıda günün tüm maçları özetlendiğinden, standart haber metinlerimizden daha uzun olduğu doğrudur.
   Tüm yazılarımızı mümkün olduğu kadar anlaşılabilir ve kolay okunabilir şekilde kaleme almaya çalışıyoruz.
   Sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir