League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 8. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de 8. hafta 1. gün mücadeleleri tamamlandı.

Ligde TBF yolunda son maçlara gelinirken bu haftanın ilk gününde heyecanlı ve önemli karşılaşmalar geride kaldı. Günün ilk maçında son zamanların düşüşte olan takımlarından HWA ile yeni ormancısıyla daha iyi bir görüntü sergileyen YC karşı karşıya geldi. Seçim yasaklama ekranından yeni metanın gereği olan orta oyunda güçlü şampiyonları alarak önde çıkan HWA, maçı da hiç skor vermeden kazanmayı başardı. Alt koridorda Innaxe’ın iyi Varus oyunuyla HWA son zamanlardaki kötü gidişata bir son verdi.

İkinci maçta BUR ve DP karşı karşıya geldi. DP, bu karşılaşmayı kazanmayı başardı. Her iki takımın da TBF yolunda kazanması gereken çok önemli bir karşılaşma geride kaldı. Destek rolüne geçtikten sonra her geçen maç iyi oyununun üstüne bir tık daha ekleyen LongB, yine başarılı bir Rakan performansıyla takımının bu önemli galibiyeti almasında kilit rol oynadı. Her zamanki gibi takımın önemli oyuncularından Kirei ve Humanoid’in iyi performanslarını da takdir etmek gerek tabii. Bu sonuçla DP, lig sıralamasında bir üst sıraya yükseldi ve önemli bir avantaj elde etti.

Üçüncü maç ise ligin zirvesindeki RB ile ligin sonuncusu AUR karşı karşıya geldi. AUR’da orta koridorun tecrübeli ismi Naru, takıma Xico’nun katılması sonrasında bu maça ormancı olarak çıktı. Ormanda fena bir performans ortaya koymayan Naru yine de takımının kaybetmesine engel olamadı. RB bu sonuçla artık lig birincisi olma yolunda çok büyük bir adım atmış oldu.

Günün son ve en önemli maçı SUP – FB arasında gerçekleşti. SUP, baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmada FB karşısında kazanmayı başardı ve rakibinin puan farkını eşitlemesini engelledi. 8.15 yamasında yenilenen Akali’yi ligimizde ilk kez gördüğümüz karşılaşma bu oldu. GBM, yenilenen Akali’nin ne kadar etkili bir seçim olduğunu gösterdi ve oyunda büyük bir etki yarattı. Seçim yasaklama ekranında son maçlarda formsuz bir görüntü sergileyen FB, bu maçta da rakibine Nocturne, Varus ve Akali gibi tercihleri bırakarak kötü bir seçim yasaklama ekranı geçirdi. Bu seçimler oyuna da yansıdı ve sonuç olarak SUP çok zorlanmadan ilk günü kapamış oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir