League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL 8. hafta 2. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de 8.hafta 2.gün maçları tamamlandı. Türkiye Büyük Finali’ne çok az bir zaman kalmışken orta sıraları etkileyen önemli maçlar oynandı.

Günün ilk maçı lider Royal Bandits ve HWA Gaming arasında oynandı. RB, alt koridorda ve ormanda erkenden kurduğu baskıyla birlikte önemli bir üstünlük ele geçirmeyi başardı. Daha sonra yaptığı harita hareketleri ile kuleleri alan ve rakibini iyiden iyiye kendi üssüne hapseden RB, çok rahat bir galibiyet aldı ve zirvedeki yerini perçinlemiş oldu.

İkinci maçta Bahçeşehir SuperMassive, Doğuş Üniversitesi Aurora karşısında kaotik bir oyun sonunda galibiyete ulaşmayı başardı. Maça harika başlayan ve ilk 10 dakikada haritayı dümdüz eden SUP, AUR’un oyunu tutmasıyla ve özellikle Naru’nun Baron’u çalmasıyla maçı istediği kadar hızlı kapatamadı. Daha sonra takım savaşlarında iyi eşya tercihlerinde bulunan ve rakibini kontralayan SUP, geç aşamada aldığı Baron güçlendirmesi ve yaptığı güzel takım savaşıyla maçı bitirmeyi başardı.

Günün üçüncü maçında 1907 Fenerbahçe ve Bursaspor Esports karşı karşıya geldi. Oyun başında karşılıklı skorlar alınmış olsa da FB küçük ve büyük çaplı takım savaşlarında çok iyi iş çıkartarak maçta ipleri ele aldı. Daha sonra kule ve objektif üstünlüğünü de alan FB, orta oyunda yakaladığı kar topu efektiyle birlikte oyunu kazanmayı başardı.

Son maçta Dark Passage ile Beykent Üniversitesi YouthCREW kozlarını paylaştı. YC’nin Ejder konusunda şanslı olmasına rağmen bunu değerlendiremedi ve aldığı 3 Alev Ejderi’nden fayda sağlayamadı. Özellikle Kirei’nin orman ve harita kontrolü sayesinde öne geçen DP, rakibinin hatalarını değerlendirerek aldığı Baron güçlendirmesiyle birlikte takım savaşı yaparak oyunu bitirmeyi başardı.

Günün sonunda oluşan puan durumu ise şöyle:

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir