League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 8. hafta maçları tamamlandı

TBF’ye yaklaşırken 8. haftanın son gününde mevsim finallerini etkileyen önemli maçlar oynandı.

Günün ilk maçında Bursaspor Esports, Beykent Üniversitesi YouthCREW’e mağlubiyeti bir defa daha tattırdı. YC maçta istediği tüm skorları ve ilk kuleyi alan takım oldu. Fakat yaptığı tüm 5’e 5 takım savaşlarını kaybeden YC, elde ettiği üstünlüğü yitirmeye başladı. YC’nin aksine objektiflerde ve takım savaşlarında iyi oynayıp üstünlüğü kazanan BUR, özellikle Stefan’ın oynadığı temiz Taliyah oyunu ile birlikte etkileyici bir galibiyet almayı başardı.

Günün ikinci maçında Doğuş Üniversitesi Aurora, 9 maçlık mağlubiyet serisine 1907 Fenerbahçe karşısında son vermeyi başardı. AUR, oyun başından itibaren aldığı üstünlüğü baskıya dönüştürmeyi iyi bildi. Özellikle Naru’nun Skarner ve Xico’nun Zoe performansı maçın kazanılmasında büyük rol oynadı.Bu galibiyetle birlikte AUR, taraftarlarına son haftaya gelirken ligde kalmak için umut verdi. FB’de ise Zergsting ile Move’nin takımdan ayrı bir oyun oynadığını gördük.

Üçüncü maçta Dark Passage, lider Royal Bandits’i yendi. Sezonun en seyir zevki yüksek maçlarından biri olan bu karşılaşmada oyun boyunca karşılıklı skorların alındığını izledik. RB’nin skorda önde olmasına rağmen harita oyunlarını daha iyi yapan DP, aldığı objektiflerle birlikte yaptığı başarılı takım savaşları sayesinde geç aşamada maçı bitirmeyi başardı. DP bu performansıyla birlikte zayıf yönlerini kapatmaya başladığını ve mevsim finallerinde her takım için bir tehdit olduğunu göstermiş oldu.

Haftanın son maçında HWA Gaming, Bahçeşehir Supermassive’yi telracS’ın yaptığı harika backdoor ile yenmeyi başardı. HWA maça yaptığı invade ile iyi başladı ancak özellikle GBM ve Stomaged’in güçlü erken oyunu karşısında elde ettiği üstünlüğü kaybetti. Buna karşın HWA, Gnar ve Kassadin’in güçlenmesi için yeteri kadar zaman kazandı. HWA, aldığı Baron güçlendirmesini iyi kullanıp geç aşamada aradaki altın farkını kapatmayı başardı. Daha sonra telracS, SUP’un yaptığı kuşatma sırasında Kassadin ile alt koridordan ittirerek tek başına oyunu bitirmeyi başardı. telracS bu güzel oyunu yaparken Revanche’nin de özellikle FabFabulous’un ışınlanmasını bozması alkış topladı.

8.hafta sonunda oluşan puan durumu ise şöyle:

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir