League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 9. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de son haftanın ilk günü bugün oynanan maçlarla tamamlandı.

Doğuş Üniversitesi Aurora – Dark Passage

Dark Passage orta koridorda akademi oyuncusu Berentt’le çıktığı maça kötü bir başlangıç yaptı. Koearn Kid-Trix ikilisinin iyi oyunu Doğuş Üniversitesi Aurora adına maçın kilit noktası oldu. Ormancı rolüne geri dönen Trix iyi performansına devam ediyor. Maçın en değerli oyuncusu da seçilen tecrübeli ormancı oyunu adeta domine etti. Ormanda önde olan isim yan koridorlara da bir hayli yardım ederek takımının maçı önde götürmesinde büyük rol oynadı. Objektifleri alan Doğuş Üniversitesi Aurora yaptığı savaşları çok iyi oynayarak 24. dakikada maçı kazanmayı başardı.

Bursaspor Esports – Galatasaray Esports

Akademi oyuncuları Smoke ve Mgx’le Vadi’ye inen Galatasaray playoff yarışında önemli bir maça çıktı. Yavaş başlayan mücadelede Galatasaray koridorlarda kurduğu baskıyla ve minyon üstünlüğüyle birlikte altında öne geçti. Objektifleri de toplayan ekip orta oyunda da altın farkını korudu. Bursaspor’un yanlış Baron kararını harika değerlendiren Galatasaray, Madness’ın önderliğinde skorlar, Baron ve inhibitör alarak altın farkını 10000 civarına çıkardı. Burdan sonra ittirmeye devam eden ekip ilk anda hata yapıp oyunu bitiremese de bir sonraki Baron güçlendirmesi ile birlikte mücadeleyi 30 dakikada kapatmayı başardı.

Bahçeşehir SuperMassive – HWA Gaming

Alt koridorda çok iyi bir başlangıç yapan Bahçeşehir SuperMassive, ilk kanı alarak Zeitnot’un elindeki Vayne için önemli bir üstünlük yakaladı. Alt koridora yardım eden Roulette ormanda Stomaged’in gerisine düşse de Joker’i oyuna döndürmeyi başardı. Yapılan kaotik savaşlarda SUP’un hataların iyi değerlendiren HWA oyuna yeniden ortak oldu.  28. dakikada Frozen ve Zeitnot’un harika oyunuyla hem Baron’u hem de savaşı kazanmayı başaran SUP maçta ciddi bir üstünlük yakaladı. Son ittirmeyi de başarıyla yapan ekip 31. dakikada maçı kazandı.

Team Galakticos – 1907 Fenerbahçe

Playoff iddiası kalmayan Galakticos üst koridor ve ormana Thane Krios ve Soren’le çıktı. Üst koridordan ilk kanı alan 1907 Fenerbahçe alt koridorda da Galakticos’un kule altı denemesine iyi cevap verdi ve mücadeleye önde başladı. Buna rağmen alt koridorda Ruvelius’un çabaları Galakticos’u oyunda tuttu. Hem başarılı hamleler yapıp hem de rakip hamlelere çok iyi karşılıklar veren 1907 Fenerbahçe makro oyundaki başarısını bir kez daha gösterdi. Kuleleri ve ejderleri almaya devam eden 1907 Fenerbahçe 24. dakikada Galakticos’u mağlup etmeyi başardı.

Beşiktaş Esports – Royal Youth

Günün son maçında Beşiktaş Esports nişancısı Holyphoenix hariç akademi kadrosuyla Vadi’ye indi. Seçim yasaklama ekranında Jarvan seçimini esnek olarak iyi kullanan Royal Youth iyi bir takım savaşı kompozisyonu kurdu. Orta koridroda GBM, Umut’a zor anlar yaşatsa da alt koridorda kaptan Holyphoenix ve Kairos iyi iş başardı. Tekli derecelide de bir hayli beraber oyunu bulunan ikili uyumlu bir performans sergiledi. Üst koridordaki savaşta Karthus ultisiyle ilk kanı alsa da Mayhem karşılık skorunu almayı başardı. Beşiktaş Esports yan koridor savaşlarına çok iyi kapandı. Buna rağmen 26. dakikada Armut’un çok iyi oyunuyla savaşı kazanan Royal Youth maça ortak oldu. Ardından Beşiktaş Baron’u alıp kulelerde öne geçti. Ekip 38. dakikada harika bir savaş yaptı ve mücadeleyi kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir