League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 9. hafta 2. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de son haftanın 2. gün maçları tamamlandı.

Günün ilk mücadelesinde Doğuş Üniversitesi Aurora ve Dark Passage karşı karşıya geldi. Erken dakikalarda Kirei’nin orta koridorda aldığı ilk kanla öne geçen Humanoid, Xico karşısında üstünlüğü eline aldı ve birebirde bir skor daha aldı. Humanoid’in baskın oyununa rağmen alt koridorda Aurora iyi bir iş çıkardı ve rakiplerine karşı üstünlük kurmayı başardı. Alt koridorda yapılan savaşta Aurora 3 skor alıp 2 skor vererek önde çıktı ancak maçın geri kalan kısmını Kirei-Humanoid ikilisi domine etti ve Dark Passage mücadeleyi kazanmayı bildi. Doğuş Üniversitesi Aurora ise bu sonuçla birlikte lige veda etti.

İkinci mücadelede liderliği garantileyen Royal Bandits ve YouthCrew karşılaştı. Dakika 9’da başarılı bir kule altı baskınıyla Closer Graves’le ilk kanı almayı başardı. Hemen ardından bir skor haberi de üst koridordan geldi ve Elwind, MagiFelix ikilisi Broken Blade’i katletmeyi başardı. Başarılı Tahm Kench ultileriyle iyi bir performans sergileyen Dumbledoge ise Freeze’e oyunu taşıması için iyi bir pencere yarattı. Makro oyunu çok iyi oynayan RB, rakibinin kulelerini ve ejderleri rahat bir biçimde aldı ve 25. dakikada alt ve orta koridor inhibitörlerini düşürmeyi başardı. 27. dakikada ise katliam alarak oyunu bitirmeyi başardılar. Bu sonuçla birlikte playofflara katılacak takımlar kesinleşti ve YC bu şansını kaybetti.

Bir diğer karşılaşmada Bahçeşehir SuperMassive ve Bursaspor Esports kozlarını paylaştı. 4. dakikada Stomaged karşı baskınıyla orda koridorda ilk kanı Stefan’dan almayı başardı. 11.dakikada çok ufak bir hatayı inanılmaz bir şekilde kullanan SUP, 3 skor alıp önemli bir üstünlük yakaladı. İlerleyen dakikalarda Bursaspor oyuna tekrar ortak olmayı başarsa da SUP üst koridorda kazandığı savaşla bir avantaj yakalamayı başardı. SUP 20. dakikada 4 kule 1 ejder alıp altın farkını 6500’e kadar çıkardı. Üst koridordaki bir başka savaşta ise katliam yapan SUP, Baron’u almayı başardı. Dakika 29’da ise 2 inhibitörü düşürüp oyunu kapatmayı başaran SUP, ligi 2. sırada bitirmeyi garantiledi.

9. haftanın son maçında ise HWA ve 1907 Fenerbahçe karşılaşması oynandı. Galibiyet ve mağlubiyet sayıları eşit olan iki ekip sıralamayı belirlemek için mücadele etti. Kendine agresif bir orman rotası çizen Move, erken oyunda Trix’e karşı büyük bir üstünlük sağladı ama dakika 11’de Trix’in harika baskın zamanlamasıyla Telracs, Move ve Frozen skorlarını aldı. HWA 15. dakikada iyi bir takasa girerek alt koridor kulesine karşılık orta koridor kulesi ve 2 skoru hanesine kattı. Hemen 2 dakika sonra HWA skorlarda durumu 8-1’e getirdi ve Telracs Akali’yle 5/0/0’a geldi. Dakika 25’te 1907 Fenerbahçe HWA’nın Baron hatasını iyi kullanıp 2 skor aldı ve Baron Nashor’u katletti. HWA’nın hatalarını çok iyi değerlendiren 1907 Fenerbahçe, 29 dakikada mücadeleyi kazandı ve 3. sırayı garantiledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir