League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 9. hafta 2. gün maçları tamamlandı

9. haftanın tamamlanmasıyla normal sezonun sonuna gelindi. 

Royal Youth – HWA Gaming

Rengar seçimiyle bu sezon bir ilki gerçekleştiren HWA maça iyi başladı. Royal Youth alt koridorunda Pilot’ın muazzam oyunu onu yaklaşık 30 minyon öne geçirdi. Royal Youth yavaş yavaş liderliğini elde etse de alt koridorda yaptıkları savaşta Joker’e verdikleri iki skor işleri çok zora soktu. Takım savaşlarını çok iyi oynayan HWA ninja Baron alarak maçta öne geçti. Ekip maçı kapatmakta zorluk yaşadı ve rakibine bir fırsat verdi. Bu fırsatı muazzam değerlendiren Royal Youth geriden gelerek 45 dakikada galibiyete uzandı.

1907 Fenerbahçe – Beşiktaş Esports

Maça yine 4 akademi oyuncusuyla çıkan Beşiktaş Esports beklenenin aksine iyi bir maç çıkardı. Erken oyunda Kirei’nin oyun bilgisi ve tecrübesi büyük bir üstünlük yakalamasını sağladı. Henüz orta oyunda Kireas’a 2 seviye fark atmayı başaran isim maçın bu dakikalarını önde geçirdi. 5 Türk olmanın avantajlarını çok iyi kullanan Beşiktaş planladıkları oyunları rakibine başarıyla uyguladı. Bunun yanında iletişim yönünden çok iyi gözüken ekip zaman zaman tecrübesizliğinin bedelini ödedi. Yapılan savaşlar kafa kafaya gidiyor gibi görünse de Ruin’in varlığı oyunda çok şey değiştirdi. Harika bir Ryze oyunu oynayan Ruin önderliğinde 1907 Fenerbahçe 32 dakikada maçı kazanmayı başardı.

Dark Passage – Bursaspor Esports

Mücadele hızlı başladı ve Steve Murphy üst koridorda ilk kanı almayı başardı. Dark Passage ise alt koridorda ikiye iki pozisyonda skor alınca bir üstünlük yakaladı. Genel olarak harita hareketlerini iyi yapan Dark Passage makro oyunda rakibinden iyi işler çıkardı. Takım hatalı savaş yapıp skor verse de altın farkını korumayı başardı. Objektif kontrolünü de elinde bırakmayan ekip yavaş yavaş üstünlüğünü arttırdı. Takım savaşlarını iyi oynamayı sürdüren Dark Passage mücadeleyi 30 dakikada kazandı. Bu maçın ardından Dark Passage ve Beşiktaş Eports’un playoff için tiebreak oynaması kesinleşti.

Galatasaray Esports – Bahçeşehir SuperMassive

Ligde yeri kesinleşen Bahçeşehir SuperMassive mücadeleye akademi takımıyla çıktı. SuperMassive alt koridorda çok agresif bir başlangıç yaptı. Atılan sihirdar büyülerini daha iyi kullanan taraf Galatasaray Esports oldu ve baskınla birlikte ilk kanı Madness almayı başardı. Takım savaşlarını daha iyi oynayan taraf Galatasaray Esports olsa da SUP rakibinin yaptığı hataları iyi değerlendirip maça tutundu. Objektif kontrolünü eline alan SuperMassive altın üstünlüğünü eline aldı. Öbür taraftan Madness inanılmaz bir oyun geçirdi. 6 ejder gördüğümüz maçta SUP 5’ini almayı başardı. Kaotik savaşlar sürerken iki takım da birçok hata yaptı. Bu hataları daha iyi değerlendiren SUP, 40 dakikada mücadeleyi kazanmayı başardı.

Team Galakticos – Doğuş Üniversitesi Aurora

Normal sezonun son maçında Galakticos henüz maçın başında alt koridora 5 kişi giderek ilk kanı almayı başardı ancak Trix aktif oyununa devam ederek alt koridoruna yaptığı baskınla takımına 2 skor kazandırmayı başardı. Karşılıklı skor takasları olsa da Padden, Vayne seçimiyle koridorda büyük bir üstünlük yakaladı ve erken oyunda güçlendi. Bu üstünlüğü yavaş yavaş pekiştiren Aurora objektifleri de topladı. 27. dakikaya girdiğimizde ise Doğuş Üniversitesi Aurora mücadeleyi kazanmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir