League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Kış Mevsimi’nde 1. hafta 2. gün maçları tamamlandı

VFŞL Kış Mevsimi’nde 1. hafta bugün oynanan maçların ardından son buldu. Team Aurora, güne damga vuran ekip oldu.

Uzun süredir beklenen VFŞL Kış Mevsimi’nde ilk haftanın sonuna geldik. Galatasaray Esports’un aldığı bir mevsimlik cezanın ardından 9 takımla oynanan ligde hafta sonları 4’er maç oynanıyor. Her gün bir takım bay geçiyor. Bu hafta toplam 8 maç oynandı ve haftanın sonuna geldik. Dark Passage ve 1907 Fenerbahçe Espor ilk haftayı kayıpsız kapadı. VFŞL Kış Mevsimi 1. hafta 2. gün maçlarının sonuçları ve özetlerini haberimizde bulabilirsiniz!

VFŞL 2020 Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • 5 Ronin | 0 – 1 | Dark Passage
  • İstanbul Wildcats | 0 – 1 | Royal Youth
  • Galakticos | 0 – 1 | 1907 Fenerbahçe Espor
  • Team Aurora  | 1 – 0 | Papara SuperMassive

5 Ronin – Dark Passage

Mücadele sakin başladı ve bir süre ilk kan sesi gelmedi. 10. dakikada yapılan Alamet savaşında ilk kanı alan taraf Dark Passage oldu. Savaştan 3 skor çıkaran ekip erken oyunda ciddi bir üstünlük yakaladı. 5 Ronin tarafında tüm skorlar Umut’un ellerindeki Lucian’da toplandı. Dark Passage takım savaşlarını daha iyi oynayan taraf oldu. Özellikle Absolute’un Thresh oyunları ekibin üstünlüğünü pekiştirmesinde ana etken oldu. Juuzou’dan da iyi verim alan DP, günün ilk maçını kazanarak haftayı 2-0 kapadı.

İstanbul Wildcats – Royal Youth

Ferret erken bir baskın yaparak ilk kanı takımına kazandırdı. Orta koridor ikiye ikisini daha iyi oynayan Royal Youth skorda durumu eşitledi. Yapılan küçük savaşların ardından momentumu arkasına alan RY altında öne geçti. Ekip zaman zaman hata yapsa da belirli bir noktadan sonra oyunun tek hakimi oldu. Geç oyunda tek taraflı geçen mücadele 38 dakikada son buldu. Royal Youth maçı kazanırken, çaylak ikilisinden önemli verim aldı.

Galakticos – 1907 Fenerbahçe Espor

Mojito oyuna çok iyi bir başlangıç yaptı. Erken oyunda Trix’i katleden ormancı ilk kanın sahibi oldu. Orta koridorda iki oyuncu da oyun boyunca minyon biçti desek yeridir. Lucian oynayan HiRit, 1907 Fenerbahçe’nin galibiyet koşuluydu. Mojito’yu bol bol üst koridoru ziyaret ederken gördük. Bu ziyaretler meyvesini verdi. Altın farkı bir hayli açıldı ve Galakticos rakibine karşılık veremedi. Trix ve xKenzuke iyi performanslar sergilemedi. 27 dakikanın sonunda galibiyete ulaşan 1907 Fenerbahçe, ilk haftayı kayıpsız kapayan ikinci takım oldu.

Team Aurora – Papara SuperMassive

Günün son maçında ilk günü bay geçen Team Aurora ilk kez Vadi’ye indi. Üst koridora 3 kişilik baskın yapan Papara SuperMassive, ilk kanı aldı. Elramir ise alt koridora yaptığı baskınla Rhioni’ye bir skor kazandırdı ancak Zeitnot’a da skor verdi. Genç ormancı alt koridor ziyaretlerini sürdürdü ve Rhioni erken oyunda büyük bir üstünlük yakaladı. Nehirde yapılan savaşı kazanan Aurora aradaki farkı iyice açtı. Makro oyunda iyi işler çıkaran ekip savaşları da kazanınca altın farkı 10000’e kadar çıktı. Son takım savaşını da kazanan Aurora, VFŞL Kış Mevsimi’nde çıktığı ilk maçı kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir