League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Mevsim Finalleri’ne katılacak takımlar kesinleşti

VFŞL Yaz Mevsimi’nde Mevsim Finalleri’ne katılacak 6 ekip Royal Youth, Galatasaray Espor, Doğuş Üni Aurora, Beşiktaş Esports, Bahçeşehir SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe Espor oldu.
VFŞL Yaz Mevsimi’nde 8 hafta geride kaldı. Takımların inişli çıkışlı performanslarını göz önüne aldığımızda ligin çekişmeli geçtiğini söyleyebiliriz. Royal Youth haricinde playoff potasındaki takımlar birbirlerine çok yakın. Onların aşağısı ise yine birbirlerine yakın ancak playoff potasına uzak. 8. haftanın son bulmasıyla Mevsim Finalleri’ne katılacak 6 takım belli oldu. Bu takımlar: Royal Youth, Galatasaray Espor, Doğuş Üniversitesi Aurora, Beşiktaş Esports, Bahçeşehir SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe Espor.

Lider Royal Youth mevsimin başından bu yana istikrarlı bir performans sergiledi. Armut’un birkaç mücadelede sergilediği performans dışında bireysel olarak gayet iyi gözüken ekip makro oyun konusunda da iyi işler çıkardı. Güncel sıralamada ikinci sırada Galatasaray Espor bulunuyor. Dumbledoge’un gelişiyle performansı daha da artan ekip 8. haftada Fenerbahçe ve Aurora’yı yenerek ikincilik adına ciddi bir avantaj elde etti. Galatasaray’ın gelecek haftaki rakipleri ise Royal Youth ve Bahçeşehir SuperMassive olacak.

VFŞL Yaz Mevsimi 8. haftasının ardından 3. sırayı paylaşan 3 ekip var. Bunlar: 1907 Fenerbahçe Espor, Doğuş Üniversitesi Aurora ve Bahçeşehir SuperMassive. Geçtiğimiz mevsime kıyasla daha sönük gözüken Fenerbahçe 8. haftayı galibiyet alamadan kapadı ve ikincilik için büyük bir fırsatı tepti. Doğuş Üni Aurora da galibiyet alamadı ve Galatasaray’ın gerisine düştü. Bahçeşehir SuperMassive mevsime adeta kabus gibi başladı ancak son 5 maçını kazanarak ikincilik iddiasını sürdürdü. Gelecek hafta Galatasaray Esports iki maçını da kaybeder ve SUP kazanırsa bu kötü başlangıça rağmen ikincilik için ciddi bir şansları bulunuyor.

Son olarak Beşiktaş Esports ise 3.’lüğü paylaşan takımların 1 galibiyet arkasında yer alıyor. HolyPhoenix önderliğinde genç sayılabilecek bir kadroyla mücadele eden ekip normal sezonun son haftasında Dark Passage ve 1907 Fenerbahçe Espor karşısına çıkacak. VFŞL Yaz Mevsimi Normal Sezonu’nda sıralamalar bu hafta sonu belli olacak. Bakalım Mevsim Finalleri’ne hangi takım hangi turdan katılacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir