League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi 1. hafta ikinci gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan maçlarla birlikte VFŞL Yaz Mevsimi’nin ilk haftası tamamlandı.

VFŞL Yaz Mevsimi’nde ilk hafta bugün oynanan maçlarla tamamlandı. Galakticos, 1907 Fenerbahçe, Royal Youth, Doğuş Üniversitesi Aurora ve Galatasaray Espor günü galibiyetle kapadı. Bu sonuçların ardından ilk haftayı kayıpsız kapatan tek takım Royal Youth oldu. Geri kalan ekipler ise haftayı 1-1 veya 0-2 olarak kapadı. Gelecek hafta maçları 15 Haziran günü başlayacak. VFŞL Yaz Mevsimi 2. hafta programını aşağıda bulabilirsiniz.

VFŞL Yaz Mevsimi 2. Hafta Programı

  • 1907 Fenerbahçe – Royal Youth
  • Bahçeşehir SuperMassive – Istanbul Wildcats
  • Beşiktaş Esports – Galatasaray Espor
  • Doğuş Üniversitesi Aurora – Dark Passage
  • Bursaspor Esports – Galakticos

 

Galakticos – Beşiktaş Esports

Trix çok aktif bir erken oyun geçirdi ve ilk kanı alarak haritada önemli bir baskı kurdu. Özellikle orta koridor etrafında oynaması Koearn Kid’in biraz da olsa geride oynamasını sağladı. Alt koridorda ise Tarky’nin haritada çok gezmesi, Ruvelius’u biraz geri düşürdü. Deneyimli nişancı ilerleyen dakikalarda oyuna dönerek başarılı bir Sivir oyunu geçirdi. Takım savaşlarını daha iyi oynayan Galakticos tarafı doğru hamleleri yaptı. Galakticos, 36 dakikanın ardından mücadeleyi kazanmayı başardı.

Bursaspor Espor – 1907 Fenerbahçe

Rakip ormanda yakalanan Taikki ilk kanı Only35’e verdi. Bursaspor cephesinde Alive erken ve orta oyunda öne çıkan isim oldu. 1907 Fenerbahçe tarafında da Hades gayet iyi bir orta oyun geçirdi. Wiz’in kullandığı Sejuani ultilerini iyi takip eden FB takım savaşlarından bir adım önde çıktı. Bu savaşları daha doğru oynayan ekip rakibiyle arasındaki farkı yavaş yavaş açtı. Ejderleri ve Baron’u da alan ekip üstünlüğünü kabul ettirdi ve 47 dakikanın sonunda mücadeleyi kazanmayı başardı.

Bahçeşehir SuperMassive – Royal Youth

Alt koridorda yapılan ikiye ikiyi kazanan SUP tarafı ilk kanı almayı başardı. Zeitnot bu savaştan 2 skor çıkardı ve bir hayli öne geçti. Stomaged aktif bir rota çizerek koridorlarını rahatlattı. Closer ise Karthus seçimiyle orman kamplarına önem verdi. Üst koridora çok iyi kapanan Royal Youth, Stomaged’i katlederek Alamet’i aldı. Bu savaşta SUP 3 skor alırken Royal Youth 2 skor aldı. Rakibinin hatalarını iyi değerlendiren Bahçeşehir SuperMassive üstünlüğü eline aldı. Cyeol ise harika oynayarak takımını maçta tuttu. İki takım da önemli hatalar yaptı ve son olarak mücadelenin kazananı Royal Youth oldu.

Istanbul Wildcats – Doğuş Üniversitesi Aurora

Orta koridorda Eren agresif bir başlangıç yaptı. Mojito’nun da yardımıyla ilk kanı alan oyuncu üstünlüğü eline aldı. Alt koridorda yapılan savaşı çok iyi oynayan Aurora, 13. dakikada katliam yaparak kontrolü eline aldı. Bu savaştan 3 skor çıkaran Padden, Unex’e kıyasla çok öne geçti. Doğru hamleleri yapmaya devam eden ekip aradaki farkı açtı. Wildcats cephesinde Roulette’in çabası galibiyet almaya yetmedi. 34 dakika süren mücadele kazanan Doğuş Üniversitesi Aurora  oldu.

Galatasaray Espor – Dark Passage

İki ormancı da kısmen sakin bir başlangıç yaptı. İlk kan 12. dakikada Dark Passage tarafına gitti. Galatasaray vitesi bir anda arttırdı ve altında öne geçmeyi başardı. GBM’in harika Vladimir performansı Galatasaray adına kilit nokta oldu. Doğru savaşlarla üstünlüğünü pekiştiren GS, Baron’u da alarak harita kontrolünü tamamen eline aldı. Rakibine şans vermeyen Galatasaray, 31 dakikanın ardından mücadeleyi kazandı ve ikinci maçında ilk galibiyetini aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir