League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi 1. hafta ilk gün maçları tamamlandı

VFŞL Yaz Mevsimi 1.haftasının ilk gününde sona gelindi.

VFŞL Yaz Mevsimi bugün oynanan maçlarla başladı. Geçtiğimiz mevsimin finalistlerinin mücadelesiyle başlayan mevsimin ilk günü tamamlandı. Bahçeşehir SuperMassive, Beşiktaş Esports, Dark Passage, Istanbul Wildcats ve Royal Youth ilk günün gülenleri oldu. İlk hafta maçları yarın kaldığı yerden devam edecek. Yarınki fikstürü aşağıda bulabilirsiniz.

1. Hafta 2. Gün Programı

  • Galakticos – Beşiktaş Esports
  • Bursaspor Esports – 1907 Fenerbahçe
  • Royal Youth – Bahçeşehir SuperMassive
  • Istanbul Wild Cats – Doğuş Üni Aurora
  • Galatasaray Espor – Dark Passage

 

1907 Fenerbahçe – Bahçeşehir SuperMassive

SuperMassive, Fab yerine Luana ile Vadi’ye indi. Stomaged, üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı almayı başardı. Küçük savaşları çok iyi oynayan SUP mücadelede önemli bir üstünlük yakaladı. Takım savaşlarını da daha iyi oynayan ekip kulelerde ve skorda da öne geçmeyi başardı. 1907 Fenerbahçe geçtiğimiz mevsime kıyasla biraz uyumsuz gözüktü. Orta koridorda yapılan savaşı kazanan FB, kötü bir Baron denemesi yaptı ve maçı adeta elleriyle rakibe verdi. Bu dakikadan sonra hata yapmayan SUP, mücadeleyi 28 dakikada bitirmeyi başardı.

Beşiktaş Esports – Bursaspor Esports

Beşiktaş tarafı ormanda Kireas’la başladı. HolyPhoenix’in ellerinde Sona seçimini gördük. İki takımın ormancısı da erken oyunda baskın denemeleri yapsa da sonuç alamadı. Taikki’nin baskınına iyi kapanan Beşiktaş Esports, ilk kanı almayı başardı. Erken oyunda skorların hepsi Koearn Kid’e gitti ve oyuncunnu elindeki Yasuo seçimi bir hayli güçlendi. Beşiktaş Esports doğru hamlelerle üstünlüğünü arttırdı. Rakibine skor vermeyen ekip 28 dakikanın ardından mücadeleyi kazanmayı başardı.

Dark Passage – Team Galakticos

Sakin başlayan mücadelede ilk kan 11. dakikada geldi. Trix’in harika oyunuyla ilk kanı alan Galakticos bir de Alev Ejderi’ni almayı başardı. İki ormancı da erken oyunda yaptığı baskınlardan bir şey çıkaramasa da Trix’in orta oyunda yaptığı hamleler Galakticos adına kilit nokta oldu. Orta oyunda rakibinin hatasını iyi değerlendiren Dark Passage yapılan savaşı kazanarak maça yeniden ortak oldu. Galakticos ise rakibine belli etmeden aldığı Baron’la kuleleri düşürerek altın farkını yeniden açmayı başardı. DP ise kolay lokma olmadığını gösterdi ve Baron’u alarak maça bir kez daha ortak oldu. Maç bir o tarafa bir bu tarafa gitti ve sonunda kazanan Dark Passage oldu.

Galatasaray Espor – Istanbul Wildcats

Galatasaray tarafı uzun süredir görülmemiş bir seçim yaparak orta koridora Varus seçiminde bulundu. Rakibinin agresif oyununu harika değerlendiren Istanbul Wildcats mücadeleye 2 skorla başladı. Roulette, BalKhan’ın Karthus seçimini iyi cezalandırdı ve rakip ormanda baskı kurdu. Böylelikle Karthus’un oyun geneline olan etkisi bir hayli azaldı. Orta koridorda GBM’in erken oyundaki agresifliğini iyi değerlendiren Köfte koridorda önemli bir üstünlük yakaladı. Galatasaray bir ara maça dönme sinyalleri verse de Wildcats buna izin vermedi ve aradaki farkı açtı. Baron’u da alan ekip VFŞL Yaz Mevsimi’ne galibiyetle başladı.

Royal Youth – Doğuş Üni Aurora

Günün son maçında ilk kan üst koridordan geldi. Armut, Madly’ye karşı inanılmaz bir üstünlük yakaladı. Üst koridordaki minyon farkı 5 dakikada 20 civarındaydı. Royal Youth oyun kontrolünü elinde tuttu ve erken bir Dağ Ejderi aldı. RYL maç genelinde bolca hata yapsa da kontrolü kaybetmeden üstünlüğünü sürdürdü. Cyeol’un harika Irelia performansıyla aradaki farkı açan Royal Youth, ejderleri toplamaya devam etti. Aradaki fark büyüdükçe büyüdü ve 25 dakikanın ardından günün son galibi Royal Youth oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir