League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi 2. hafta ikinci gün maçları tamamlandı

VFŞL Yaz Mevsimi 2. haftası, bugün oynanan karşılaşmalarla beraber sonlandı. Oynanan maçları sizler için özetledik.

  • Doğuş Üni Aurora – Beşiktaş Esports

Günün ilk karşılaşması için Beşiktaş kadrosunda 2 değişiklik yaptı. Üst koridorda Mayhem, ormanda ise Robin ile maça başladı. Aurora Irelia, Jarvan IV, Azir, Xayah ve Rakan seçimlerini tercih ederken Beşiktaş, Sylas, Sejuani, Corki, Sivir ve Lux tercihi yaptı.  Maça hızlı başlayan Beşiktaş, alt koridoru sayesinde dakika 2’de ilk kanı almayı başardı. Skor Lux’a gitti. Erken oyunda aktif olarak oynamaya çalışan Robin, üst koridora odaklanarak Mayhem’i öne geçirmeyi başardı. Mayhem’e cevap vermek isteyen Aurora takımı, üst koridora bir baskın denedi ve başarısız oldu. Yapılan baskını başarıyla oynayan Mayhem, 2v1 olmasına rağmen 2 skor aldı ve avantajını daha da arttırdı. Oyunu baştan sona kontrol eden Beşiktaş, çıkan bütün ejderleri de almayı başardı. Dakika 27’de aldığı Baron güçlendirmesinden sonra katliam yapan Beşiktaş, 31 dakikada maçı kazanmayı başardı.

  • Dark Passage – Bahçeşehir SuperMassive

Dark Passage, orman rolünde Crystal yerine çaylak Kituruken ile vadiye indi. DP’nin seçimleri Irelia, Elise, Syndra, Xayah ve Rakan, SUP’un seçimleri ise Aatrox, Lee Sin, Zoe, Xayah ve Yuumi idi. Zeitnot’un flashını erken harcamasından sonra Elise, ilk baskınını dakika 6’da alt koridara yaptı ve hem ilk kanı hem de ikinci skoru almayı başardı. SUP alt koridorunun sihirdar büyülerinin bekleme süresinde olmasını iyi değerlendiren DP ekibi odağını tamamen oraya yönlendirdi. Dakika 11 olduğunda alt koridordan aldığı skorlarla birlikte 6-1 önde olan DP, iyiden iyiye oyunun kontrolünü eline aldı. Önde olmuş olmanın avantajıyla oyunu domine etmeye başlayan DP, oyundaki kuleleri ve objektifleri teke teker almayı başardı. Rakibine hiç şans tanımayan ekip dakika 30’da Baron güçlendirmesini ve 4. ejderhasını almayı başardı. Baron güçlendirmesiyle beraber son takım savaşanı da kazanan Dark Passage, dakika 32’de zafere ulaşan taraf oldu.

  • Galatasaray Espor – Bursaspor Espor

Galatasaray Jayce, Elise, Pyke, Caitlyn ve Lux, Bursaspor Espor ise Ornn, Jarven IV, Neeko, Xayah ve Rakan tercihlerini yaptı. Her iki takımda maça agresif başladı. Jarvan’ın alt koridora attığı baskın sayesinde ilk kan dakika 3’te Jarvan’ın oldu. Her iki takımın koridor oyuncuları da sürekli birbirleriyle hasar takasına girmeye devam etti. Dakika 12’de Vadinin Alameti’ni ve bir skor alan GS tarafı oldu. Alameti hemen kullanan takım orta koridordaki kulenin canını bir hayli azalttı. Alt koridor nehrinde 4 skor aldığı savaşı kazanan GS, oyunda öne geçmeye başladı. Oyunun geri kalanında sürekli olarak karşılıklı skorlar alındı. Dakika 25’te Baron güçlendirmesini alan yine GS tarafı olsa da bunu verimli olarak kullanamadılar. Dakika 32’de bir kez daha Baron güçlendirmesini alan Galatasaray, bu sefer oyunu bitirmeyi başardı ve toplamda 39 skor alınan mücadeleyi kazanmayı bildi.

  • İstanbul Wildcats – Royal Youth

Dün oynanan maçlarda mağlubiyet alan iki takım karşı karşıya geldi. Wildcats, Irelia, Kindred, Azir, Sona ve Taric, Royal ise Renekton, Elise, Ryze, Xayah ve Rakan tercihlerini yaptı. Yaptığı tercihlere uygun olarak erken oyunu aktif olarak oynayan taraf Royal’di. Closer sürekli olarak karşı ormana rahatsızlık vermeye ve nehir üzerindeki hakimiyeti almaya çalıştı. Bunu amaçlayarak, üst koridora iki defa kule altını baskın atan Closer, ikinci baskınında başarılı oldu ve ilk kanı almayı başardı. İlk kanın sonrasında oyun uzun süre sessiz devam etti. Sakin geçen maçta bir sonraki skor 11. dakikada Roulette tarafından kendi ormanında alındı. Dakika 17’de kazandığı savaştan 4 skor alan Royal, biraz da olsa öne geçmeyi başardı. Mücadele, koridor kontrolü ve ayrık ittirmelerle devam etti. 26. dakikada Baron güçlendirmesini alan Royal, oyunun kontrolünü tamamen eline aldı. Alt koridorda yaptığı son savaşı da kazanan Royal Youth takımı, dakika 30’da maçı kazandı. Günün en az skor alınan maçı oldu.

  • Galakticos – 1907 Fenerbahçe Espor

Günün ve haftanın son karşılaşmasında Galakticos, Ryze, Jarvan IV, Zoe, Varus ve Lux, Fenerbahçe Gnar, Rek’Sai, Sylas, Xayah ve Rakan seçimlerini yaptı. Rek’sai’nin erken oyundaki gücünün farkında olan Wiz, oyuna hızlı başladı. Dakika 3’te orta koridora attığı ilk baskından ilk kanı alan ormancı, kazandığı avantajı bütün haritaya yaydı. Sırayla hem alt hem de üst koridora baskınlar atan Wiz, her iki koridorda da skorlar alarak arkadaşlarını da oyunda öne geçirdi. Kaybettiği skorlardan sonra alt koridora bir baskın deneyen Galakticos, rakibine cevap vererek skor almayı başardı. Üst koridordaki Ryze seçimini cezalandırmak ve güçlendirmek istemeyen FB, odağını oraya odakladı ve Ryze’ı iyice geride bıraktı. Ruvelius’un takım savaşlarında yaptığı pozisyon hataları da olunca ipler iyice FB’nin eline geçti. Harita üzerinde tek tek yakalanması, Galakticos’un maçtaki umutlarını kaybetmesine neden oldu. Dakika 32’de Baron güçlendirmesini alan FB Espor, son savaşı da kazanarak maçı kazandı.

Oynanan maçların ardından VFŞL Yaz Mevsimi puan tablosu şu şekilde oluştu:

Görsel LoLespor’dan alınmıştır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir