League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi 2. hafta ilk gün maçları tamamlandı

League of Legends VFŞL Yaz Mevsimi 2. hafta ilk gün maçları bugün oynanan 5 maç ardından tamamlandı. Oynanan karşılaşmaları sizler için özetledik.

  • 1907 Fenerbahçe Espor – Royal Youth

Günün ilk karşılaşmasında FB bir kadro değişikliğine gitti. Takımın destek oyuncusu Only35’in üniversite sınavı nedeniyle Hades destek rolüne geçerken Luger ise nişancı rolünde yer aldı. FB kadrosu Kennen, Kha’Zix, Velkoz, Sivir ve Nautilus’u tercih ederken, RYL tarafı ise Ryze, Lee Sin, Corki, Vayne ve Braum’u terchi etti. Maçın erken döneminde daha aktif oynayan RYL tarafıydı. Closer’ın alt koridora baskını sayesinde ilk kan Pilot’a gitti fakat Luger Vayne skorunu alarak baskını eşitledi.  Maçın 7. dakikasında Untara, Armut’u tek başına öldürerek büyük bir avantaj sağladı. Alt koridora olan baskını devam ettiren 1907 FB takımı, skorları ve ejderleri almaya devam etti. Zaman geçtikçe avantajını daha da arttıran Untara, takımın savaşlarını kazanmasında Bolulu ile birlikte büyük rol oynadı. Dakika 26’da kazanılan Baron ve takım savaşının ardından FB, iyiden iyice farkı açtı. Oyunda tutunmaya çalışan Royal Youth başarılı olamadı ve maçı 38. dakikada kaybetti. Maçın en iyi oyuncusu ise Luger seçildi.

  • Bahçeşehir SuperMassive – İstanbul Wildcats

SUP tarafı vadiye Irelia, Trundle, Sylas, Ezreal ve Yuumi beşlisiyle vadiye çıkarken, IW Aatrox, Sejuani, Ryze, Kaisa ve Thresh’I tercih etti. Sup üst koridor için geçen hafta olduğu gibi Luana’yi tercih etti. Stomaged, erken oyunda orta koridora yaptığı iki baskında başarısız oldu. 6 dakika içinde 3. baskınını yiyen Köfte, kule altında yaptığı iyi oyun sayesinde 2v1 olmasına rağmen Frozen’ı öldürerek ilk kanı almayı başardı. İlk ejder için yapılan savaşta 4 kill alıp 3 kill vererek öne geçen IW tarafı üstünlüğünü bir süre daha korudu. Roulette, bütün odağını alt koridora vererek nişancısını biraz da olsa öne geçirmeyi başardı. Fakat Luana’nın üst koridorda Aatrox’a karşı tek başına aldığı skordan sonra maçın rengi değişmeye başladı. Dakika 13’te ejder etrafında atılan takım savaşında, Luana “Beşte Beş” yaparak takımına bariz bir üstünlük sağladı. Bu savaştan sonra maçın ivmesi tamamen SUP tarafına döndü ve 22 dakikanın sonunda galip gelen taraf Bahçeşehir SuperMassive tarafı oldu.

  • Beşiktaş Esports – Galarasaray Esports

Derbiye Beşiktaş Jayce, Gragas, Yasuo, Ezreal ve Yuumi seçimleriyle, Galatasaray tarafı ise Aatrox, Camille, Lissandra, Sivir ve Thresh seçimleriyle başladı. İki takımın da sakin ve minyon odaklı oynadığı karşılaşmada ilk kan çok geç döküldü. İlk ejderi aldıktan sonra Vadinin Alameti’ni almaya odaklanan GS, orada kazandığı savaşın sonucunda ilk kanı ve Alameti alan taraf oldu. Dakika 13’te maçın ilk takım savaşı alt koridarda atıldı ve 2 skoru alan taraf GS oldu. Aldığı skorlar ve sağladığı görüş sayesinde haritaya hükmetmeye başlayan sarı kırmızılı ekip skorları toplamaya devam etti. Rakibine hiçbir şans tanımayan GS, 26. dakikada Baron etrafında yaptığı savaşın sonucunda 5 skor ve Baron’u hanesine yazdırdı. Baron aldıktan sonra işler daha da kolaylaştı ve 31. dakikada Galatasaray Esports maçı kazanan taraf oldu.

  • Doğuş Üni Aurora – Dark Passage

Aurora Camille, Sejuani, Akali, Sivir,Lux ile Dark Passage ise Gangplank, Olaf, Neeko, Ezreal ve Yuumi ile vadiye indi. Maç sıradan bir oyuna benzer bir şekilde başladı. Ormancılar kamplarını kestikten sonra rotasyon yapmaya başladılar fakat herhangi bir yere baskında bulunmadılar. İlk kan ise dakika 5’te, hareketli geçen alt koridorda döküldü. Birbirleriyle savaşan dörtlüden Yuumi, Sivir’i katlederek ilk kanın sahibi oldu. İlk kanla beraber hareketlenen maçta karşılık Camille’den geldi. Üst koridorda tek başına skor alan Camille, avantaj elde etti. Oyun karşılıklı skorlar alınarak devam etti. Dakika 12’de üst koridorda, ilk büyük takım savaşı yapıldı ve her iki tarafta birer skor almakla yetindi.  Dakika 18’de alt koridor nehrinde yapılan takım savaşından sonra ibre Aurora tarafına döndü. Yapılan savaştan 4 skor alıp hiç skor vermeyen takım Baron etrafındaki görüşü de elde etti. Dakika 25’de alınan Baron güçlendirmesinden sonra gaza basan Aurora, önce üç inhibitörü ardından da Nexus’u yıkarak dakika 30’da zafere ulaştı.

  • Bursaspor Esports – Galacticos

Günün son karşılaşmasında ligin son sıralarında bulunan iki takım karşı karşıya geldi. Bursaspor Gnar, Jarvan IV, Azir, Lucian ve Yuumi beşlisini, Galacticos ise Kennen, Olaf, Corki, Sivir ve Nami beşlisini tercih etti. Herkesin koridorlardaki minyonlarını, ormanlarındaki kampları kesmekle meşgul olduğu maçta ilk kan sesi uzun süre çıkmadı. İlk kan Azir tarafından alındı. Alt koridor nehrinde yakalanan Olaf’ı, 4 kişilik bir ekiple kapatan Bursa skorun sahibi oldu. Maçın sakin devam etmesine rağmen Bursaspor, objektifleri teker teker alarak rakibiyle arasını açtı. Dakika 24’te Baron güçlendirmesini alan taraf Bursaspor oldu. Güçlendirmeden sonra üst koridorda yapılan savaşı da kazanan takım üç inhibitörü de açtı. Üsse döndükten sonra maçı bitirmeye gelen Bursaspor Esports, maçı 30 dakika da kazanan takım oldu.

VFŞL Yaz Mevsimi 2. hafta maçları yarın oynanacak 5 karşılaşma ile devam edecek. Program şu şekilde:

  • 14:00 AUR – BJK
  • 15:00 DP – SUP
  • 16:00 GS – BUR
  • 17:00 IW – RYL
  • 18:00 GAL – FB

Karşılaşmaları buradan izleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir