League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi 3. hafta 2. gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan maçlarla VFŞL Yaz Mevsimi 3. haftası tamamlandı.

VFŞL Yaz Mevsimi’nde 3. haftanın sonuna geldik. Bugün oynanan en önemli mücadele şüphesiz 1907 Fenerbahçe – Galatasaray Espor oldu. Dev derbinin kazananı 1907 Fenerbahçe oldu. Diğer taraftan Bahçeşehir SuperMassive kadro değişikliklerine devam etti. 3. haftanın sonunda Royal Youth liderliği eline aldı. 3. haftada oynanan maçların özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.

Günün Kazananları: Istanbul Wildcats, Doğuş Üniversitesi Aurora, 1907 Fenerbahçe, Royal Youth, Bursaspor Esports.

VFŞL Yaz Mevsimi 4. Hafta 1. Gün Fikstürü

  • Royal Youth – Bursaspor Esports
  • Galatasaray Espor – Doğuş Üniversitesi Aurora
  • 1907 Fenerbahçe – Dark Passage
  • Galakticos – Bahçeşehir SuperMassive
  • Istanbul Wildcats – Beşiktaş Esports

Dark Passage – Istanbul Wildcats

Roulette ilk baskını üst koridora yapsa da Juuzou ikiye bir pozisyonda ilk kanı almayı başardı. DP erken oyunu daha iyi geçirdi. Üst koridora harika kapanan Istanbul Wildcats ise skorları toplayarak üstünlüğü eline aldı ve altın farkını 2500 civarlarına getirdi. Dark Passage, Baron güçlendirmesini alsa da yapılan savaşta 4 skor verdi. Alt koridorda yapılan savaşı kazanan Wildcats, 32 dakikanın ardından galibiyete ulaşmayı başardı.

Galakticos – Doğuş Üniversitesi Aurora

Mücadele hareketli başladı. Madly, Trix’i katlederek ilk kanı almayı başardı. Koridor safhasını daha iyi oynayan Doğuş Üniversitesi Aurora henüz 10. dakikada 2500 altın öne geçmeyi başardı. Galakticos ise rakibinin yaptığı hataları iyi değerlendirerek maça yeniden ortak oldu. Doğuş Üniversitesi Aurora zamanı iyi kullanarak üstünlüğünü arttırdı ve doğru makro oyunları yaptı. Bu şekilde ilk inhibitörü 22. dakikada düşüren Aurora, Baron’u da alarak 30 dakikanın ardından mücadeleyi kazanmayı başardı.

1907 Fenerbahçe – Galatasaray Espor

Fenerbahçe, Vadi’ye Luger-Hades alt koridoruyla indi. Bolulu bire birde GBM’i katlederek ilk kanı almayı başardı. Koridor safhasını daha iyi oynaayn taraf 1907 Fenerbahçe oldu. Orta koridorda yapılan savaştan 3 skor çıkaran ekip altında öne geçmeyi başardı. Objektifleri toplayan 1907 Fenerbahçe aradaki farkı açmayı başardı. Hades’in harika Nautilius oyunuyla rakibine görüş dahi vermeyen Fenerbahçe Baron kontrolünü de eline aldı. Altın farkı 10000 civarına geldi. Baron’u da alan 1907 FB 33 dakikanın ardından galip gelmeyi başardı.

Royal Youth – Beşiktaş Esports

Royal Youth alt koridordan ilk kanı almayı başardı ancak Beşiktaş karşılık skorunu almayı başardı. Alt koridorda savaşlar devam etti ancak Royal Youth bu pozisyonlardan az da olsa önde çıktı. Orta koridorda Cyeol yine baskın bir oyun oynadı. Closer çok etkili bir oyun geçirdi. Yapılan savaşlar ve barikatlarla birlikte altın farkını 4000’e kadar çıkaran Royal Youth harita kontrolünü eline aldı. Closer, Jarvan ultileriyle Kennen’ın sıçrasını alarak şampiyonun takım savaşı etkisini bir hayli azalttı. Kuleleri de düşüren Royal Youth, Baron güçlendirmesiyle birlikte yaptığı kuşatmayla birlikte mücadeleyi 29 dakikada kazanmayı başardı.

Bahçeşehir SuperMassive – Bursaspor Esports

VFŞL Yaz Mevsimi 3. haftanın son maçı sakin başladı. Ormancılar baskın denemelerinden yararlanamadı ve ilk kanın gelmesi biraz uzun sürdü. Nehirde yapılan savaşta katliam yapan Bursaspor Esports harika bir başlangıç yaptı. Kaotik savaşlar izledik. Bursaspor altında uzun bir süre öndeydi. Alive harika bir Jinx performansı izletti. İki takım da birbirinin hata yapmasını bekledi. SUP Baron için yapılan savaşı kazanarak aradaki farkı azalttı. Bursaspor Esports bir sonraki pozsiyonda hem Baron hem de 4 skor alarak mücadeleyi kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir