League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi 3. hafta ilk gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan maçlarla birlikte VFŞL Yaz Mevsimi’nde 3. haftanın ilk günü son buldu.

VFŞL Yaz Mevsimi’nde bugün oynanan mücadelelerin ardından 3. hafta ilk günü tamamlandı. Bahçeşehir SuperMassive tarafında önemli bir değişiklik yapıldı ve Stomaged-Zeitnot yerine Vadi’ye inen isimler Elramir-Kaori oldu. Beşiktaş tarafında ise yine Mayhem-Robin ikilisi oynadı. Günün sürprizi Istanbul Wildcats’in 1907 Fenerbahçe karşısında aldığı dominant galibiyet oldu.

Günün kazananları: Royal Youth, Galatasaray Espor, Beşiktaş Esports, Istanbul Wildcats, Doğuş Üniversitesi Aurora.

VFŞL Yaz Mevsimi 3. Hafta 2. Gün Fikstürü

  • Dark Passage – Istanbul Wildcats
  • Doğuş Üniversitesi Aurora – Galakticos
  • Galatasaray Espor – 1907 Fenerbahçe
  • Beşiktaş Esports – Royal Youth
  • Bahçeşehir SuperMassive – Bursaspor Esports

Dark Passage – Royal Youth

Mücadelede ilk kan orta koridordan geldi. Cyeol, Berentt’e karşı çok üstün bir performans sergiledi. Cassiopeia seçimiyle harika bir erken oyun geçiren oyuncu maç genelinde kilit isim oldu. Royal Youth, üst koridorda kullanılan Alamet’le birlikte ilk kuleyi almayı başardı. Alev Ejderi için yapılan savaşta 5 skor almayı başaran Dark Passage mücadelede öne geçmeyi başardı. Makro oyunu daha iyi oynayan taraf Royal Youth oldu. Baron’u alan ekip rakiplerini katlederek aradaki farkı açmayı başardı. Son kuşatmayı da başarıyla yapan RYL, 27 dakikanın ardından mücadeleyi kazanmayı başardı.

Galakticos – Galatasaray Espor

Nehirde BalKhan’ı yakalayan Galakticos ilk kanı aldı, katledilen ormancının üstündeki çift güçlendirme ise ilk kanın sahibi Ruvelius’a gitti. Galakticos alt koridoru önemli bir üstünlük yakaladı. Alev Ejderi savaşında 2 skor çıkaran Galakticos ejderi de alarak aradaki farkı açmayı başardı. Orta oyunda büyük hatalar yapan ekip Galatasaray Espor’a maça dönmesi için bir fırsat verdi. Bu fırsatı çok iyi değerlendiren GS, rakip oyuncuları katledip Baron’u alarak altında öne geçmeyi başardı. Karşılıklı takasların yapıdlığı mücadelede iki takım da makroyu akıl oyunlarıyla geçirdi. Büyük hatayı yapan Galakticos oldu. Galatasaray Espor, 39 dakikanın ardından mücalede galip geldi.

Beşiktaş Esports – Bahçeşehir SuperMassive

Robin, alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı Beşiktaş Esports’a kazandırmayı başardı. Yan koridorlarda çıkan savaşları daha iyi oynayan Beşiktaş, mücadelenin kontrolünü eline aldı. Robin çok aktif bir rota izledi. Bu sayede koridorlarını öne geçirdi. Aradaki fark her geçen dakika arttı. Son olarak Baron’u da alan Beşiktaş mücadeleyi 35 dakikada bitirdi.

Istanbul Wildcats – 1907 Fenerbahçe

Roulette, alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandırdı. 1907 Fenerbahçe ilk Alev Ejderi’ni aldıktan sonra ikincisi için biraz fazla ısrarcı olunca hem objektiften hem de skorlardan oldu. Istanbul Wildcats tarafında maçın yıldızı şüphesiz Starscreen’di. Genç üst koridor harika bir Aatrox performansı sergiledi. Bir pozisyonda bire üç atan oyuncu rakiplerinden ikisini katledip olay yerinden uzaklaşmayı başardı. Roulette de harika bir maç geçirdi. Altın farkını 9000’e kadar getiren IWC, Baron’u da alarak kolay bir galibiyeti hanesine yazdırdı.

Bursaspor Esports – Doğuş Üniversitesi Aurora

VFŞL Yaz Mevsimi 3. hafta ilk günün son mücadelesinde Bursaspor ve Aurora kaşılaştı. Mojito alt koridora ciddi yatırımlar yaptı ve ilk kanı Padden’a kazandırdı. İki ormancı da zaman zaman baskınlar denese de pek bir şey çıkamaradılar. Doğuş Üniversitesi Aurora makro oyunu daha iyi oynadı. Bu sayede altında öne geçen ekip rakibinin Baron hatasını iyi değerlendirip güçlendirmenin sahibi oldu. Altın farkını açan Aurora mücadeleyi 31 dakikada bitirmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir