League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi 4. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan mücadelelerle birlikte VFŞL Yaz Mevsimi’nde 4. haftanın ilk gününün sonuna gelindi.

VFŞL Yaz Mevsimi’nin 4. haftası bugün oynanan maçlarla başladı. 4. haftanın ilk günde Galakticos, SUP’u yenerek büyük bir sürprize imza attı. Playoff potasına girmek için yavaş yavaş maçların ciddi değerler taşıdığı haftalara girmek üzereyiz. Maç özetleri ve yarının fikstürünü haberimizde bulabilirsiniz.

VFŞL Yaz Mevsimi 4. Hafta 2. Gün Fikstürü

  • Bahçeşehir SuperMassive – Galatasaray Espor
  • Royal Youth – Galakticos
  • Bursaspor Esports – İstanbul Wildcats
  • Doğuş Üniversitesi Aurora – 1907 Fenerbahçe
  • Beşiktaş Esports – Dark Passage

Royal Youth – Bursaspor Esports

Royal Youth seçim yasaklama ekranını iyi geçirdi ve ilk kanı verse de maça daha iyi başlayan taraf oldu. Closer, Taikki’ye kıyasla çok daha aktif bir oyun geçirdi ve bu sayede koridorlarını öne geçirmeyi başardı. Makro oyunu da daha iyi oynayan RYL henüz 24. dakikada yaklaşık 10000 altınlık bir fark yakaladı. Fark bu kadar büyük olunca takım savaşları da tek taraflı geçti. Son savaşı da rahatça kazanan ekip günün ilk maçında 26 dakikanın ardından galip gelmeyi başardı.

Doğuş Üniversitesi Aurora – Galatasaray Espor

Galatasaray Espor alt koridorda Madness yerine Husky Rider’la Vadi’ye indi. GBM ilk kanı almayı başardı. Galatasaray Espor erken oyunu çok iyi oynadı. GBM ve BalKhan haritanın her tarafına büyük etki etti. 14. dakikada katliam yapan Galatasaray aradaki farkı bir hayli açtı. Farfetch harika bir Lux performansı sergiledi. Objektifleri toplayan GS altın farkını da 10000’e kadar çıkardı. Son kuşatma ve savaşı da başarıyla yapan Galatasaray mücadeleyi 26 dakikada kazanmayı başardı.

1907 Fenerbahçe – Dark Passage

1907 Fenerbahçe maça orta koridorda Blue, alt koridorda Bolulu-Hades ikilisiyle çıktı. Bu sayede seçim yasaklama ekranında esnek seçimler yapan ekip rakip koç Lynx Çerezz’i bir hayli zorladı. Kituruken ilk kanı almayı başardı. Erken oyunda Dark Passage biraz daha iyi gözükse de makro hamleleri daha iyi yapan 1907 Fenerbahçe maçın kontrolünü eline aldı. Bolulu harika bir Taliyah performansı sergiledi. DP, Blue’nun hatasını iyi değerlendirdi ve Baron’u almayı başardı. Makroyu kötü oynayan DP güçlendirmeyi çok iyi kullanamadı. Wiz bir sonraki Baron’u çaldı ve 1907 Fenerbahçe ciddi bir üstünlük yakaladı. DP tarafında Black çok güçlü bir hale geldi. 1907 FB buna rağmen doğru hamleyi yaparak 45 dakikanın ardından galibiyete ulaştı.

Galakticos – Bahçeşehir SuperMassive

SuperMassive geçtiğimiz mevsimin genelinde oynadığı kadroya geri döndü. Wolf’un agresif oyunu SUP’a ilk kanı getirdi. İki takım da karşılıklı hamleler yaptı ancak SuperMassive bu bölümden biraz daha üstün çıktı. Takımlar çok agresif hamleler yapmadı. Mücadele uzun süre kafa kafaya gitti ancak Ruvelius’u iyi yakalayan SuperMassive takım savaşını kazanarak Baron’u aldı. Galakticos tarafında xKenzuke Akali’yle son takım savaşını harika oynadı ve takımına galibiyeti getirdi. SUP’un düşüşü devam etti.

Beşiktaş Esports – İstanbul Wildcats

VFŞL Yaz Mevsimi 4. hafta ilk gününün son karşılaşmasında kazanan Beşiktaş oldu. İlk kan alt koridorda yapılan savaşın ardından İstanbul Wildcats’e gitti. Nehirde yapılan savaşı kazanan BJK önemli bir üstünlük elde etti. Bu üstünlüğü iyi kullanan takım aradaki farkı açmayı başardı. Doğru savaşları bulan Beşiktaş Esports altında da öne geçti. Baron etrafında yapılan savaşı daha iyi oynayan İstanbul Wildcats güçlendirmeyi alarak aradaki farkı sıfırladı. Holy ve Koearn Kid’in harika oyunu Beşiktaş’a galibiyeti getirdi. İki oyuncu da önemli savaşlarda takımını sırtlayarak 48 dakikanın ardından galibiyeti aldırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir