League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL Yaz Mevsimi 5. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Bugün oynanan mücadelelerin ardından VFŞL Yaz Mevsimi’nde 5. haftanın ilk gününün sonuna gelindi.

VFŞL Yaz Mevsimi’nin 5. haftasında önemli maçlar oynandı. 1907 Fenerbahçe Espor ve Beşiktaş Esports arasında oynanan derbinin yanında ünlü orta koridor Naru’yu uzun bir aranın ardından Dark Passage formasıyla izledik. 5. haftanın ilk gününde alınan sonuçların ardından Royal Youth zirvedeki yerini korudu. Aynı zamanda 1907 Fenerbahçe Espor da kaybetmeyerek liderlik takibini sürdürdü. Maç özetleri ve 5. hafta ikinci gün fikstürünü haberimizde bulabilirsiniz.

Galatasaray Espor – Royal Youth

Closer alt koridor odaklı bir rota izledi ve ilk kanı Pilot’a kazandırdı. Erken oyunda doğru hamleleri yapan taraf Galatasaray Espor oldu. Buna rağmen rakip hataları çok iyi değerlendiren Royal Youth orta oyunda üstünlüğü eline aldı. Pilot tek kelimeyle muazzam bir Ezreal performansı sergiledi. Galatasaray bir şekilde maça yeniden ortak oldu ancak hatalarının bedelini biraz ağır ödedi. Royal Youth Baron’u katlederek aradaki farkı açtı ve 36 dakikanın ardından maçı kazandı.

Galakticos – İstanbul Wildcats

İstanbul Wildcats orta koridorda Köfte yerine Joker’i kullandı. Orta koridora 3 kişi kapanan Galakticos 7. dakikada ilk kanı almayı başardı. Galakticos erken oyunda daha iyi bir makro oyun oynayarak altında öne geçti. İki takım da hamle yapsa da maçta çok fazla skor çıkmadı. Savaşları daha iyi oynayan Galakticos Baron güçlendirmesini de alarak ciddi bir üstünlük yakaladı. İstanbul Wildcats rakibinin kuşatmasına karşı savunma yapamadı. Son savaşı da kazanan Galakticos 26 dakikanın ardından galibiyete uzandı.

1907 Fenerbahçe Espor – Beşiktaş Esports

1907 Fenerbahçe Espor ilginç taktiklerine devam ederek alt koridorda Bolulu-Hades ve orta koridorda Blue’yla oynadı. Taraftarların destekleriyle başlayan mücadelede ilk kan ejder savaşında Hades’e gitti. Alt koridorda HolyPhoenix-Anthrax ikilisi iyi iş çıkardı. Üst koridorda ise Untara dominant bir Gnar oyunu sergiledi. Alt koridorda 4 kişiyle kule altını çok iyi oynayan Beşiktaş Esports ilk kuleyi yıkmayı başardı. 1907 Fenerbahçe Espor orta oyunda doğru oyunları yapan taraf oldu. Beşiktaş ise yanlış kararlarının cezasını çekti diyebiliriz. Aradaki farkı açan FB son kuşatmayı da başarıyla tamamlayarak mücadeleyi kazanmayı başardı.

Dark Passage – Bursaspor Esports

Bu karşılaşmada Naru’yu uzun bir aranın ardından Dark Passage formasıyla izledik. Diğer tarafta ise ormancı değişikliği yapan Bursaspor Esports, Move’la ilk maçına çıktı. İlk kan orta koridorda Mypleasure-Naru ikilisinin oyunuyla DP’ye gitti. İki takım da koridor safhasını temkinli oynamaya gayret etti. Alt koridorda çok yakın savaşlar oldu ancak skor çıkmadı. Dark Passage maç genelinde doğru hamleleri yapan taraf oldu. 3 Alev Ejderi ve Baron’u hanesine yazdıran ekip altında öne geçti. Bursa’nın hatalarını iyi değerlendiren DP mücadelenin kazananı oldu.

Doğuş Üniversitesi Aurora – Bahçeşehir SuperMassive

Günün son mücadelesinde ilk kan alt koridorda Aurora’ya gitti ancak Zeitnot harika bir oyunla dönüş skorunu aldı. Doğuş Üniversitesi Aurora ilk kuleyi alt koridordan almayı başardı. Orta oyunda doğru savaşları bulan Bahçeşehir SuperMassive altında öne geçmeyi başardı. Aurora orta koridorda hanesine 2 kule ve 2 skor yazdırarak üsütnlüğü yeniden eline aldı. Makroyu rakibine kıyasla daha iyi oynayan ekip 3 Alev Ejderi aldı. Wolf’u yakalayan ekip Baron’u da alarak kuleleri düşürdü. Padden’ın harika oyunu Aurora’ya galibiyeti getirdi.

VFŞL Yaz Mevsimi 5. Hafta 2. Gün Fikstürü

  • Bursaspor Esports – Beşiktaş Esports | 14:00
  • İstanbul Wildcats – Galatasaray Espor | 15:00
  • Royal Youth – Doğuş Üniversitesi Aurora |16:00
  • Galakticos – Dark Passage | 17:00
  • Bahçeşehir SuperMassive – 1907 Fenerbahçe | 18:00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir