League of Legends

VFŞL Yaz Mevsimi 6. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Riot Games

Bugün oynanan mücadelelerin ardından VFŞL Yaz Mevsimi 6. haftanın ilk gününün sonuna gelindi.

6. haftanın ilk gününün ardından Royal Youth zirvedeki yerini korudu. Bahçeşehir SuperMassive’i mağlup eden ekip 10. galibiyetine ulaştı. Doğuş Üniversitesi Aurora, İstanbul Wildcats’i mağlup ederek playoff adına önemli bir galibiyet elde etti. IW ise üst üste 5 maç kaybetti. Bursaspor Esports, 1907 Fenerbahçe Espor’a karşı harika bir performans gösterdi ve galibiyete uzandı. Böylelikle liderlik için aradaki galibiyet farkı artmış oldu.

VFŞL Yaz Mevsimi 6. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Doğuş Üniversitesi Aurora | 1 – 0 | İstanbul Wildcats
  • Bahçeşehir SuperMassive | 0 – 1 | Royal Youth
  • Beşiktaş Esports | 1 – 0 | Galakticos
  • Bursaspor Esports | 1 – 0 | 1907 Fenerbahçe Espor
  • Dark Passage | 0 – 1 | Galatasaray Espor

Doğuş Üniversitesi Aurora – İstanbul Wildcats

Psychoferret alt koridorda biraz fazla zorlayınca ilk kanı Wendelbo’ya verdi. İstanbul Wildcats erken oyunda daha iyi gözükse de Alamet etrafında yapılan savaşta 4 skor alan Aurora üstünlüğü eline aldı. Buna rağmen maçtan tamamen kopmayan İW, Psychoferret önderliğinde doğru hamleler yaptı. Kaotik savaşların ardından Baron’da büyük hata yapan İW maçı rakibine armağan etti diyebiliriz. Padden’ın da harika oyunuyla hem skorları hem de güçlendirmeyi alan Doğuş Üniversitesi Aurora, 29 dakikanın ardından mücadeleden galibiyetle ayrıldı.

Bahçeşehir SuperMassive – Royal Youth

Alt koridorda yapılan ikiye ikide kazanan taraf Royal Youth oldu ve ilk kan Pilot’a gitti. Closer erken oyunu çok iyi geçirdi ve Stomaged’in önüne geçti. Stom alt koridora yatırım yapsa da Tahm Kench seçimini iyi kullanan Royal karşılık vermeyi başardı. İki takım da karşılıklı hamleler yaptı ancak doğru oyunları yapan Royal Youth tarafı oldu. Bahçeşehir SuperMassive’in verdiği Baron kararlarını iyi değerlendiren Royal aradaki farkı yavaş yavaş açtı. Skorları toplayan ekip mücadeleden galip ayrıldı.

Beşiktaş Esports – Galakticos

Trix ve xKenzuke ikilisi karşı ormana girerek Kireas’ı zor durumda bıraktı ama ilk kanı alamadı. Buna rağmen iyi bir orman rotası çizen Kireas alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandırdı. Takımlar orta oyunu sakin geçirdi. Hata yapmaktan kaçınan ekipler çok sakin oynadı. Beşiktaş Esports rakibine fark ettirmeden Baron almayı başardı ama sonrasında yapılan savaşta harika oynayan NilleNalley takımının katliam yapmasında önemli rol oynadı. BJK doğru savaşları bularak üstünlüğü eline aldı. Rakip hataları iyi değerlendiren ekip mücadeleyi 44 dakikada kazanmayı başardı.

Bursaspor Esports – 1907 Fenerbahçe Espor

1907 Fenerbahçe yine orta koridor Blue, alt koridor Bolulu-Hades’le Vadi’ye indi. Alt koridorda üçe üçü daha iyi oynayan Bursaspor Esports iki skor almayı başardı. Alive-Japone ikilisi alt koridorda iyi iş çıkardı. Orta oyun sakin geçti. Bursaspor Esports gizli bir şekilde Baron’u alarak önemli bir avantaj yakaladı. Yuumi-Karma ikilisini iyi kullanan ekip rakibini dürterek objektifleri aldı. Son savaşı da kazanan Bursa, 31 dakikanın ardından galibiyete uzandı. Alive harika bir performans sergiledi.

Dark Passage – Galatasaray Espor

BalKhan, erken bir dakikada Naru’nun Sıçra’sını aldıktan sonra bir baskın daha yaparak ilk kanı almayı başardı. Mypleasure alt koridorda takımına skor kazandırırken BalKhan Alev Ejderi’ni aldı. Üst koridorda Mypleasure çok kötü bir ulti atınca Ragner’in imdadına yetişen BalKhan skorların alınmasına yardım etti. Mücadele çok hızlı ilerledi. Doğru hamleleri yapan taraf Galatasaray Espor oldu. Dark Passage kritik hatalar yaptı ve bunun sonucunda Baron’u alan taraf Galatasaray oldu. Aradaki farkı açan GS, 26 dakika süren mücadeleyi kazanmayı başardı. Böylelikle VFŞL Yaz Mevsimi 6. haftanın ilk günü son buldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.